Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'den flaş karar! Türkiye seyahat koridorundan çıkarıldı

İngiltere, Türkiye'yi ve Polonya'yı seyahat koridoru listesinden çıkararak yeniden karantina uygulanacak ülkeler arasına ekledi.

  • Reklam
İngiltere'den flaş karar! Türkiye seyahat koridorundan çıkarıldı
01 Ekim 2020 - 18:20
Reklam

İngiltere, Türkiye'yi ve Polonya'yı seyahat koridoru listesinden çıkararak yeniden karantina uygulanacak ülkeler arasına ekledi.

BBC'nin haberine göre, alınan yeni karar doğrultusunda bu ülkelerden İngiltere'ye gelecek kişilerin 14 gün süreyle tek bir adreste izole olmaları gerekecek.


 


'Türkiye vakaları farklı tanımlıyor'Son gelen verilerin Türkiye'yi seyahat koridoru listesinden çıkarmalarını gerektirtiği açıklamasını yapan Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, "Türkiye'yi listeden çıkarıyoruz çünkü Türkiye'nin Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vakalarını, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) gibi uluslararası örgütlerin tanımından farklı şekilde tanımlıyor. Bu nedenle ülkeyle ilgili risk değerlendirmemizi güncelledik" dedi.


İngiltere, Temmuz başında genel karantina kuralını yumuşatmış, ziyaretçilerin dönüşlerinde karantinaya girmeyeceği bir seyahat koridoru ülkeleri listesi hazırlamış, Türkiye 10 Temmuz'dan itibaren seyahat koridoru oluşturulan ülkeler arasına katılmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum