• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İngiltere'den Türkiye'ye seyahat uyarısı! Uzak durun

İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından Türkiye’ye seyahat etmeyi planlayan tatilciler için bir güncelleme yayınlandı.

  • Reklam
İngiltere'den Türkiye'ye seyahat uyarısı! Uzak durun
13 Ağustos 2022 - 09:04
Reklam
İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından İngilizler için oldukça popüler bir tatil destinasyonu olan Türkiye gerekli durumlar dışında seyahat edilmemesi gereken yerler olarak işaretlendi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan metinde, Tunceli, Diyarbakır, Kilis ve Hatay illerine seyahat edilmesinin önerilmediği bilgisi paylaşılırken ülkenin Suriye sınırına 10 km mesafedeki bölgelere yapılan tüm seyahatlerin yanı sıra Şırnak ve Hakkari illerine de zorunlu olmadıkça seyahat edilmemesi tavsiye edildi. Konuyla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’ye yapılan ziyaretlerin büyük çoğunluğunda herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı vurgulansa da, İngiliz vatandaşlarından etraflarına karşı tetikte olmaları istenirken,  turistik, kalabalık yerlerde bulunmamaları çağrısı yapıldı.


''Durum, şu an daha önceye göre daha sakin. Ancak Türkiye’de Temmuz 2016’daki darbe girişiminin etkisi hala hissediliyor. Bazı kısıtlamalar devam etse de, darbe girişiminin ardından uygulanan olağanüstü hal kaldırıldı.'' ifadelerinin yer aldığı İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından paylaşılan metinde, terör gruplarının Türkiye’de saldırı girişiminde bulunma olasılığının çok muhtemel olduğu konusunda da uyarı yapıldı.

İngiltere’nin yayınladığı resmi metinde, terör saldırılarına dikkat çekilirken, özellikle ülkenin güneydoğusu ve ülkenin en kalabalık şehirleri İstanbul ve Ankara’nın tehlikede olabileceği ayrıca, Türk makamlarının bazı yoğun bölgelerde rastgele kimlik kontrolleri yapması nedeniyle turistler pasaportlarını yanlarında taşımaya çağrıldı. Dışişleri Bakanlığı ayrıca tatilcileri yerel güvenlik yetkililerinin talimatlarına uymaya ve en son basında çıkan haberler ve seyahat tavsiyelerini takip etmeye çağırdı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum