Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'den uluslararası seyahat için yeni karar! Uymayana para cezası

İngiltere'de hükümet seyahatlerde uygulanması gereken kurallara bir yenisini eklediğini duyurdu.

  • Reklam
İngiltere'den uluslararası seyahat için yeni karar! Uymayana para cezası
07 Mart 2021 - 00:29
Reklam
Hükümet, seyahatlerinin nedenini belirten bir form olmadan bir havaalanına gelen yolcuların 200 sterlin para cezası ile karşı karşıya olduklarını duyurdu.

Mevcut koronavirüs kuralları uyarınca, uluslararası seyahatlerin yalnızca iş, eğitim veya tıbbi nedenler dahil olmak üzere sınırlı nedenlerle yapabildiği İngiltere'de pazartesi gününden itibaren, yurtdışına giden herkesin hükümetin web sitesinden alınabilecek bir seyahat belgesini doldurması ve taşıması gerekecek.


Doldurulan seyahat formu dijital olarak cep telefonlarında da saklanabilecek ve kontroller sırasında ibraz edilmek zorunda olacak.

Üç sayfalık form, seyahate çıkmak isteyenlerin kişisel bilgilerini ve ülke dışına seyahat etme amaçlarını belirten bir bilgiyi de içerecek.

Konuyla ilgili olarak İngiltere Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada polisin limanlarda ve havalimanlarında devriyeleri artırdığı ve yolculardan Pazartesi gününden itibaren doldurulmuş bir form hazırlamalarını isteme yetkisine sahip olacağı belirtildi.

İngileter'den yurt dışına seyahat etmek isteyen kişilerin 200 sterlin para cezasına çarptırılabileceğinin belirtildiği açıklamada geçerli bir neden olmaksızın seyahat etmeye çalıştığı tespit edilen herhangi birinin seyahat etmesine de izin verilemyeceğine dikkat çekildi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum