Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İstanbul'dan İtalya'ya gitmek isteyen çifti Afganlılar rehin aldı!

İstanbul'da yaşayan ve İtalya'ya gitme hayalleri kuran İranlı çift, internetten tanıştıkları Afganlı uyruklu kişiler tarafından kandırılarak rehin alındı. 

  • Reklam
İstanbul'dan İtalya'ya gitmek isteyen çifti Afganlılar rehin aldı!
11 Ağustos 2021 - 13:15
Reklam
İstanbul'da yaşayan ve yasa dışı yollarla İtalya'ya gitmek isteyen karı koca, internetten tanıştıkları ve ilk etapta güvenlerini kazanan Afganlı kişiler tarafından 12 saat boyunca alıkonuldu.

İstanbul Arnavutköy’de meydana gelen olayla ilgili olarak edinilen bilgiye göre İran uyruklu Payam K. ile karısı Zahra K., İtalya’ya gitmek için yasa dışı yöntemlere başvurdu. İnternetten tanıştıkları Afganistan uyruklu kişilerle belirli bir para karşılığında anlaşan ve Aksaray’da bir buluşma gerçekleştiren İranlı çifti 8 Ağustos günü akşam saatlerinde Arnavutköy ilçesine getirerek burada otelde kalacaklarını belirtip bir apartmanın 2'nci katındaki daireye koyan zanlılar elleri ve ayaklarını bağladıkları çifti gasp etti.


Yaklaşık 3 bin lira ve cep telefonlarını aldıkları İranlı çiftin, İran’da yaşayan akrabalarını arayarak 14 bin Euro fidye isteyen gaspçılar, İranlı karı-kocanın el ve ayakları bağlı halde çektikleri videolarını da akrabalarına gönderdi. 12 saat boyunca rehin tutuldukları apartman dairesinden, sabaha karşı bir yolunu bularak el ve ayaklarındaki ipleri çözen Payam K. ve Zahra K. çifti, odanın penceresini açarak apartman girişindeki marketin tentesinin üzerine atladı. Mahalle sakinleri durumu hemen polise haber verdi. İranlı çiftin pencereden atlayarak kaçtığını fark eden ve kaçmaya çalışan şüphelilerden 1’i mahalle sakinleri tarafından yakalanarak eve kapatılırken, kaçan 6 kişiden 3’ü de mahalle aralarında polisin kovalamacası sonucu yakalandı.


Polis ekipleri Afganistan uyruklu 4 gaspçıyı gözaltına alırken, rehin tutulan İranlı karı-koca ise ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. İtalya hayalleri Arnavutköy’de son bulan İranlı çift ise resmi işlemlerinin ardından sınır dışı edilerek ülkelerine geri gönderildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum