Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İstanbul otelleri açılamaz demişti! Emel Elik Bezaroğlu'ndan yeni açıklama

Koronavirüs salgınının ilk günlerinde personelinin tamamını ücretsiz izne göndererek tüm tesislerini kapatan Elite World Otel'in Yönetim Kurulu üyesi Emel Elik Bezaroğlu yeni açıklamalarda bulundu

  • Reklam
İstanbul otelleri açılamaz demişti! Emel Elik Bezaroğlu'ndan yeni açıklama
20 Ekim 2020 - 08:34
Reklam

Ağustos ayında yaptığı açıklamayla İstanbul otellerinin özellikle düğünler ve toplantılar için 1 Eylül’de açılmayı beklerken durumun tersine döndüğünü, vaka sayılarının artması ve Bilim Kurulu’nun getirdiği ve getireceği kısıtlamalar nedeniyle otellerin açılmayacağı görüşünü dile getiren, yılbaşı gecesi Bülent Ersoy'a 650 Bin TL ödemesi sonrasında pandemi döneminde tüm personelini ücretsiz izne göndererek sektörden tepki toplayan Elite World Otel'in Yönetim Kurulu üyesi Emel Elik Bezaroğlu yeni normalle beraber hareketlenmenin başladığını ve 20 Haziran’da otellerini açtıklarını dile getirdi.

Şu anda yüzde 25 doluluklara geldiklerini ifade eden Bezaroğlu konaklamalar daha çok iş amaçlı olduğunu belirterek şu değerlendirmelerde bulundu:


''Bu da ekonominin biraz daha canlandığını gösteriyor. Tabii ki havayollarının sefer sayılarını azaltmalarının da etkisi var. Önceden günde 10 sefer varken, bu 2’lere düştü. Şu anda biraz toparlanma var. Yavaş yavaş toplantı ve banket kısmında da hareket oluyor”

Antalya ve Bodrum'un Ruslar ve Almanlar sayesinde hareketlendiğini ancak turist sayısının çok az olduğunu aktaran Bezaroğlu, “Yabancı pazar kısıtlı. İran kapısı kapalı. Kapıköy de açılırsa biz de İran hareketi yaşarız. Yerli turist kültür turizmine geliyor ama bu dönemde yok denecek kadar az. Kültür turları nisan, haziran arasında popüler. O dönem karantinaya denk geldi. Yazın da herkes deniz tatili yaptı. Doluluklarımız düşük ama hepimiz açtık ve personel iş başı yaptı. İstediğimiz noktada olmasa da hareketlilik var. Bu dönemde devlet de iyi destekler verdi. Vergi muafiyeti, KDV. 2021’de de bunlar devam etmeli. Ama gelecek sezon için umutluyuz. Şimdiden rezervasyon yaptırılıyor” ifadelerini kullandı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum