Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte aynı anda 5 bin kişiyi ağırlayacak uçan lüks otel! İçinde yok yok

Nükleer füzyonla çalışacak, dünyaya inmesine gerek kalmadan aynı anda 5 bin kişiyi ağırlayacak uçan lüks otelin üretilmesi için harekete geçildi.

  • Reklam
İşte aynı anda 5 bin kişiyi ağırlayacak uçan lüks otel! İçinde yok yok
27 Haziran 2022 - 09:31
Reklam
Restoranlar, alışveriş merkezi, spor salonları, tiyatrolar ve hatta yüzme havuzu bulunacak ve dünyaya inmesine gerek kalmadan aynı anda 5 bin kişiyi ağırlayacak, nükleer füzyonla çalışan, 20 motora sahip olan lük uçan otelin yakıt için de dünyaya inmesine gerek olmayacağı bildirildi.

Turistik amaçla kullanılması planlanan ve gökyüzü seyahatlerinin yapılacağı, bakımı da havada yapılabilecek lüks uçan otelin iddialı tasarımının videosu Sky Cruise isimli firmanın pilotu tarafından paylaşıldı. Uçağın maketini oluşturan Hashem Alghaili, nükleer enerjiyle çalışan uçak lüks otelin havayolu ulaşımın geleceği olabileceğini söylerken uçağın tanıtım videosunda restoranlar ve alışveriş merkezinin yanı sıra spor salonları, tiyatrolar ve hatta bir yüzme havuzu bulunuyor. Uçan lüks otel videoda ayrıca mükemmel bir düğün mekanı olarak da öneriliyor.

Bununla birlikte uçan lüks otel Sky Cruise tarafından konsepti gereği yeni Titanik olarak tanımlanırken bazı kişiler tarafından nükleer reaktör ile çalışan uçağın düşmesi durumunda bir şehri yok edebileceği eleştirisi yapılıyor.  Sky Cruise tarafından üretilecek uçan lüks otel ile gezinin bir servete mal olacağı tahmin ediyor.


 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum