Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

1 hafta tatil yap 24 ay öde! TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya vatandaşa tatil kredisi önerdi

Okulların kapanması, haziran ayındaki sınavların tamamlanması ve üniversitelerde de mezuniyet törenlerinin bitmesi ile iç turizmde hareketlilik bekleniyor.

  • Reklam
1 hafta tatil yap 24 ay öde! TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya vatandaşa tatil kredisi önerdi
27 Haziran 2022 - 05:29
Reklam
2022 yılına ilişkin turizm hedeflerinin beklenenin altında gerçekleşeceği yönünde yaptığı açıklamalara gerek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy gerekse hükümet kanadından yapılan açıklamalarla ters düşen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya hem yaz dönemi hem de Kurban Bayramı tatili ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

8 Temmuz Cuma günü yarım gün olmak üzere 8-12 Temmuz'daki Kurban Bayramı'nın sonrasında 15 Temmuz'la birleştirilerek 9,5 güne çıkarılmasının sektörde hareketliliğe pozitif yansıyacağını belirten TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya ancak bu yönde bir karar çıkmasa dahi vatandaşların planlama ve izinlerini bu tarihleri dikkate alarak yaptıklarını söyledi. Seyahat acentalarının bayram dönemi için hem 4 gecelik hem de 7 gecelik tatil alternatiflerini tüketicilerin beğenisine sunduğunu kaydeden Bağlıkaya Ege ve Akdeniz kıyısındaki tesislerde konaklama tercih edenler için 3 yıldızlı otellerde gecelik oda fiyatının 800 TL, 4 yıldızlı otellerde 1400 TL, 5 yıldızlı otellerde ise 2 bin TL seviyelerinden başladığını belirterek şöyle devam etti:


''Bu fiyatlar, tesisin niteliğine ve hizmet kalitesine göre daha yüksek seviyelere çıkıyor. Bayram döneminde 1 haftalık villa kiralama fiyatları da ortalama 15 bin TL'den başlıyor. Bununla birlikte bayram döneminde çadır, kamp, karavan tatili, butik otel, yat turları ve günübirlik turlar da ilgi görüyor. Erken rezervasyondan yararlanamayanlar için kampanyalı rezervasyon fırsatları sunuldu. Tatil finansmanı noktasında sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız için Tatil Kredisi uygulamasını da devreye almış durumdayız.''

Anlaşma kapsamında tüketicilerin bankaya gitmeden seyahat acentalarının ofisleri ya da online satış platformları üzerinden 50 bin TL'ye kadar tatil kredisi başvurusunda bulunabileceklerini kaydeden TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya tatil kredisi için uzun vade ve kolay ödeme alternatifleri sunulduğunu, kredilerin 24 aya kadar taksitlendirilebileceğini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum