Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte Galata Kulesi giriş ücretine yapılan zammın gerekçesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden alınarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlanan Galata Kulesi'ne giriş fiyatının 30 TL iken Temmuz ayı itibarıyla 100 TL'ye çıkarılmıştı.

  • Reklam
İşte Galata Kulesi giriş ücretine yapılan zammın gerekçesi
05 Temmuz 2021 - 17:13
Reklam
Uygulamanın daha uygun fiyatlı Müze Kart kullanımına teşvik etmek için yapıldığını söyleyen İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, kart ile amaçlananın 1 yıl boyunca Türkiye'nin her noktasında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Saraylara bağlı müzelere vatandaşların çok sayıda ziyaret gerçekleştirmesi ve söz konusu noktalardan turist gelirini artırmak olduğunu belirtti.

Müze Kart'ın Türkiye'de 300'ü aşkın noktada kullanılabileceğini kaydeden Coşkun Yılmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''İşin aslı şu; Galata Kulesi daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne aitken her vatandaşımız 30 lira vererek ziyaret edebiliyordu. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devrinden sonra ise sadece Galata Kulesi değil, Topkapı Sarayı, Türk İslam Eserleri Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi hulasa Türkiye'nin dört bir köşesinde bakanlığımıza ait. Milli Saraylar'a ait 300 civarındaki müze ve ören yeri Müze Kart ile çok daha ucuz ve rahat ziyaret edilen mekanlar haline geldi. Normal vatandaşın kullandığı Müze Kart 60 lira, bu kartı alan vatandaşımız 1 yılda birden fazla Galata Kulesi'ni ziyaret edebiliyor. Daha önce sadece 1 sefere 30 lira veriyordu. Sadece Galata Kulesi'ni ziyaret edebiliyordu.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum