Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte kuş cennetine çöplerini atan 5 yıldızlı otel!

Turizmin başkenti Antalya’nın dünyaca ünlü Manavgat Nehri’nin içinde bulunduğu kuş cenneti havzası, çöp yığınlarıyla gündeme geldi.

  • Reklam
İşte kuş cennetine çöplerini atan 5 yıldızlı otel!
05 Nisan 2022 - 13:12
Reklam
Antalya Manavgat’ın Aksaz Mahallesi’nde, Manavgat Nehri’nin denizle buluştuğu sazlıkta, kuş cenneti olarak adlandırılan ve geçen hafta Türkiye’nin birçok ilinden 80’e yakın kuş gözlemcisi ile meraklısının da göçmen kuşları görüntülediği alandaki içinde üzerlerinde bir otelin logosu bulunan çok sayıda materyali önceki gün kuş gözlemcisi Emin Yoğurtçuoğlu tespit etti.

Kuş gözlemi sırasında karşılaştığı çöp yığınlarını görüntüleyen Yoğurtçuoğlu'nun sosyal medyadan görüntüleri paylaşması üzerine doğaseverler büyük tepki gösterirken yaban hayatı uzmanı Dr. Yasin İlemin’in, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı’na ihbarda bulunması üzerine Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi bölgede inceleme yaptı.


Çöp yığınları içindeki bazı ürünlerin üzerinde Selimiye Mahallesi, Side Cd. No:102 üzerinde faaliyette bulunan 5 yıldızlı Can Garden Beach Hotel'e ait logo saptandı. İncelemeler sonucu bölgede faaliyet gösteren otelin yaklaşık 10 metreküp katı atık döktüğü tespit edildi.


Jandarma ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından 5 yıldızlı Can Garden Beach Hotel hakkında 2872 sayılı Çevre Kanunu, Çevrenin Kasten Kirletilmesi ve ilgili diğer mevzuat hükümleri uyarınca adli ve idari işlem başlatılırken çöplerin döküldüğü alanın kuş cenneti olduğuna dikkat çeken Dr. Yasin İlemin, üzücü olay sonrasında, ilgili otelin kendilerine ulaştığını belirterek, çöpleri oraya kendilerinin bırakmadığını, ancak orada kendi atıklarının da bulunduğu konusunda soruşturmanın sonuçlanmasını bekleyeceklerini bildirdiğini, alanı tamamen temizlediklerine dair görüntü ilettikleini ve temizlediklerini söyledi.


Bölgedeki çöplerin üzerinde logolu buklet malzemeleri ve çöpleri bulunan 5 yıldızlı Can Garden Beach Hotel yönetiminden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

''Böyle bir durumla karşılaştığımız için gerçekten hayal kırıklığına uğradık. Bu atıklarda otelimize ait olan parçaların da bulunduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. İlgili kişilere bilgilendirme yapılarak bölgede bulunan atıkların temizliğine başlandığını belirtmek isteriz. Fakat bu durumun işletmemizle doğrudan bir alakası olmadığını ve bu atıkların buraya nasıl geldiğine dair hukuki süreç başlatılmış olup, tamamlanınca tekrar bilgilendirme yapılacağız.''  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum