Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşten Çıkarma Yasağı ve Nakdi Ücret Desteği ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı!

Pandemi nedeniyle uygulanan nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağının süresi ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

  • Reklam
İşten Çıkarma Yasağı ve Nakdi Ücret Desteği ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı!
09 Mart 2021 - 13:13
Reklam
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı ile ilgili kararı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Bakan Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:


''Normalleşme sürecinde istihdamı korumak için tedbirlerimize devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Nakdi Ücret Desteği ve Fesih Kısıtı'nı 2 ay süreyle uzatıyoruz.''


2020 yılı Nisan ayında başlanılan nakdi ücret desteği uygulaması ile 2021 yılı için günlük 47,70 TL ödeme yapılıyor. Nakdi Ücret Desteği, bir ay içerisinde en fazla 30 gün olmak üzere işçinin kendisine ödeniyor. Geçtiğimiz aylarda nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı ile ilgili karar verildiğinde ayrıca kısa çalışma ödeneği için de düzenleme yapılıyordu.


19 Şubat 2021 tarihinde alınan kararla koronavirüs ile mücadele kapsamında iş yerlerinde uygulanan kısa çalışma ödeneğinin süresi, 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şubat ayında yaptığı açıklamada kısa çalışma ödeneğinin Mart ayı sonunda kaldırılacağını açıklamıştı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, kısa çalışma ödeneğinin uzatılmasıyla ilgili bir ifade yer almadı.

Uzmanlar, uygulamanın kalkması ile birlikte, işsiz sayısında artış olabileceği uyarısı yapıyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum