Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kabinede revizyon sinyalleri! 4 Bakan gündemde

Abdulhamit Gül’ün Adalet Bakanlığı’ndan ayrılmasının yankıları sürerken, AK Parti kulislerinde dört bakanın daha görevden alınacağı konuşuluyor.

  • Reklam
Kabinede revizyon sinyalleri! 4 Bakan gündemde
30 Ocak 2022 - 15:46
Reklam
Cumhuriyet'ten Selda Güneysu’nun haberine göre Adalet Bakanlığı’ndan istifa eden Abdulhamit Gül’ün yerine Cumhurbaşkanlığı kararı ile Bekir Bozdağ'ın atanmasının ardından kabine revizyonuna ilişkin söylentiler dile getirilmeye başlanırken AK Parti kulislerinde dört bakanın daha görevden alınacağı konuşuluyor.

Abdulhamit Gül’ün görevden azli ile birlikte gözler olası kabine değişikliğine çevrilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birden kabine değişikliğine gitmeyeceği, aynı Lütfi Elvan ve Gül gibi isimlerde olduğu gibi, peyderpey kabinede değişiklik yapacağı da dillendiriliyor.


Gül’ün ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de görevden alınacağı konuşuluyor.


Burada en dikkat çeken ismin ise Çavuşoğlu olduğu belirtilirken kulislerde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Çavuşoğlu’nun yerine gelebileceği, Erdoğan’ın Bekir Pakdemirli’ye de orman yangınları sırasında Türk Hava Kurumu uçaklarıyla ilgili tartışmalarda pasif kaldığı gerekçesiyle kızgın olduğu dile getiriliyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum