• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kabus geri döndü! Dev gemide koronavirüs alarmı

Covid-19 hastası yaklaşık 800 yolcuyu taşıyan bir geminin Avustralya’nın Sidney kentinde limana demirlediği bildirildi.

  • Reklam
Kabus geri döndü! Dev gemide koronavirüs alarmı
12 Kasım 2022 - 20:37
Reklam
Reklam
Geminin bağlı olduğu Carnival Australia şirketinden edinilen bilgilere göre 4 bin 600 yolcu ve mürettebatı ile Yeni Zelanda’dan 12 gün süren yolculuktan dönen Majestic Princess adlı kruvaziyer gemisindeki yolcuların yaklaşık yüzde 20’si Covid-19 semptomları gösterdi.

Test yapılan yolcuların 800’ünün koronavirüse yakalandığı belirlenirken testi pozitif çıkan yolcuların seyahat süresince kabinlerinde izole edildiği öğrenildi.


Carnival Australia şirket müdürü Marguerite Fitzgerald yaptığı açıklamada 12 günlük yolculuğun yaklaşık yarısında çok sayıda vakanın tespit edilmeye başlandığını, tüm vakaların ya asemptomatik ya da hafif semptomlar olanlardan oluştuğunu söyledi. Fitzgerald ayrıca testi pozitif çıkan tüm yolculara izolasyon sürelerini tamamlamaları için özel ulaşım ve konaklama için yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti.


Avustralya kamu otoriteleri, geminin limana yanaşmasının ardından testi pozitif olan yolcuların karaya çıkmasına izin verildiğini bildirirken yolculardan toplu taşıma araçlarını kullanmamaları talep edildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum