Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

'Kalan bir haftada turizm sezonunu kazanabiliriz'

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan’da başlayan ve bir haftalık süresi kalan tam kapanma sürecini değerlendirdi.

Reklam
'Kalan bir haftada turizm sezonunu kazanabiliriz'
10 Mayıs 2021 - 11:49
Reklam
Aylık 7.5 milyar dolar gelir elde edilen ve feda edilemeyecek turizm sezonuna 20 gün kaldığıan dikkat çeken İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç rezervasyonların hızlanması için 5 bin vaka hedefine ulaşılmasının şart olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin aşı hızının artmasıyla yaz aylarına rahat bir nefes alarak gireceğine inandığını aktaran Avdagiç, şunları kaydetti:

''İstiyoruz ki 17 Mayıs'tan sonraki süreç, yazı hepimize kazandıracak bir süreç olsun. Çünkü hizmet sektörlerimiz için gözden çıkarılamayacak bir sezonun başındayız. Bu sebeple kısıtlamaları delmeyi ısrarla sürdürenleri, bu gayretlerinden vazgeçmeye bir kez daha çağırıyorum. Kimse ısrarla kısıtlamaları delmeye çalışmasın.''

30 milyon turist hedefi için hep birlikte çalışılmasının önemine değinen şimdi ve 17 Mayıs’tan sonra eğer tedbirlere uyulmaması durumunda, 40 bin, 50 bin vaka ile birlikte baş başa kalınabileceğini belirtti. Bugün yaşanılan zorlukların çok ötesinde sıkıntılarla karşılaşabilineceğine vurgu yapan Avdagiç empati yapılması gerektiğini ve bu sürecin en etkin şekilde aşılması için herkesin gayret göstermesi gerektiğini kaydetti.

Türkiye’nin salgını Avrupa ile eş zamanlı, hatta daha önde çözmesi gerektiğine dikkati çeken Avdagiç şöyle devam etti:

''Türkiye’ye kısıtlama koyanların eline kozlar vermeyelim. Böylece hem ülkemize seyahat kısıtlaması olmaz, hem de işimiz için Avrupa'ya giderken 10 gün otelde kapalı kalmayız. 17 Mayıs’ta büyük fedakarlıklarla açılacağımızı unutmamalıyız. O yüzden de her birimiz salgına karşı tedbirlerimizi artırıp, 5 bin vaka hedefinin altına inmeliyiz. Kalan bir haftada, 3 ayı kazanabiliriz.''


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum