• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus turizmcilerden 1 Haziran sonrası için Türkiye açıklaması!

Rusya’dan Türkiye’ye charter uçuş yasağının biteceği tarih 1 Haziran olarak öngörülse de Rusya turizm sektöründe vaka sayılarındaki artış nedeniyle uçuşlara izin verilmeyeceği görüşü hakim.

  • Reklam
Rus turizmcilerden 1 Haziran sonrası için Türkiye açıklaması!
19 Nisan 2021 - 13:01
Reklam
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkan Yardımcısı Dmitri Gorin, 18 Nisan Pazar günü itibarıyla 40 bin organize tur alan ve 50 bin bağımsız/transit Rus turistin Türkiye'de bulunduğunu, şu an önceliğin onların dönüşlerini organize etmek olduğunu vurguladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği Birinci Başkan Yardımcısı Vladimir Kantoroviç ise yaptığı açıklamada deneyimlerine dayanarak, normalleşme için vaka sayılarının yarıya düşmesi gerektiğini bildiklerini, ancak bu kadar hızlı bir düşüşün de olmayacağını gördüklerini belirtti.


Kantoroviç ayrıca Türkiye'ye yönelik uçuşlarda Haziran ayından sonra da açılma beklemediklerini Rus turizm pazarının umutlarını Mısır'a bağladığını söyledi.


Diğer ülkelerden turistlerin Türkiye'ye gelmeye devam etmesi durumunda vaka sayılarının kısa sürede azaltma ihtimalinin düşük olduğunu savunan Rusya Tur Operatörleri Birliği Direktörü Natalya Osipova ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Türkiye’nin önünde iki seçenek var: Ya turist akışını yaza kadar sınırlamak ve vaka sayısını düşürmek ya da tüm yaz sezonunu kaybetmek. Çünkü ülkeye girişten 72 saat önce alınan PCR testi, bu süre zarfında bir kişinin enfekte olmadığını ve virüsü ülkeye getirmediğini garanti etmiyor.''

Rus İzvestiya gazetesinin görüştüğü turizmciler 1 Haziran'dan itibaren Türkiye ile uçuşların yeniden başlamasının vaka sayılarındaki şu anki tabloyla gerçekçi olmadığı görüşünü bildirdi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum