Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kaleder Başkanı Kilit: ''Antalya turizmini olumsuz etkileyecek''

Kalekapısı Esnaflarını Güçlendirme Ve Kalkındırma Derneği (KALEDER) Başkanı Hasan Kilit Suriye'de yaşanan krizin bölge turizmini olumsuz etkileyeceğine dikkat çekti.

  • Reklam
Kaleder Başkanı Kilit: ''Antalya turizmini olumsuz etkileyecek''
04 Mart 2020 - 10:17
Reklam

Kalekapısı Esnaflarını Güçlendirme Ve Kalkındırma Derneği (KALEDER) Başkanı Hasan Kilit Suriye'de yaşanan krizin bölge turizmini olumsuz etkileyeceğine dikkat çekti.

 

Turizmin özel ve çok önemli bir sektör olduğuna dikkat çeken Kilit, “Bunun kuralları olmalı. Bunun kurallarına da herkes uymalı. Devlet de idare edenler de milletimiz de. Ama bu harp halinin devam ediyor olması başta Antalya olmak üzere Türkiye turizmini kötü etkileyecek” dedi.

 

Kilit, Türkiye’de son zamanlarda yaşanan gelişmelerin turizmi çok ciddi etkileyeceğini belirterek, “Rezarvasyon iptallerinin başlandığı söyleniyor. Sıkıntı biraz daha büyüyebilir. Turizmciler ve bölge esnafı olarak istiyoruz ki çok daha güzel günler görelim. Ama bu güzel günleri görmek için de makul, mantıklı hareket etmemiz lazım. Buraya gelecek olan turist rahatı için gelecek. Avrupa’da Türkiye harp halinde, savaş var söylentileri yayılıyor. Bu söylemler ve bu şekilde gündeme gelmek pek de hoş olmuyor. Umarım yanılırız ve sezon güzel geçer” ifadelerini kullandı.

 

Antalya'da 2020 yılında 18 milyon turistin gelmesinin hedeflendiğini hatırlatan Kilit, “18 milyon turist gelsin gelmesine ama para bıraksın. Sıkıtnımız burada. Türkiye ucuz diye geliyorlar. Her şey dahil sistemden yararlananan turist otelden çıkmıyor. Biz Kaleiçi’ne gelen turiste her türlü güvenceyi veriyoruz. Şartları ve koşulları sağlıyoruz. Ama biz Antalya’ya kaliteli turistin gelmesini istiyoruz.” dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum