Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kamil Koç can güvenliğini hiçe sayıyor! Ehliyetsiz şoför, mülteci otobüsü

Kurban Bayramı’nın son günü yoğun trafikte yola çıkmaya hazırlanan yolcular, Kamil Koç otobüs firması tarafından usulsüzlüklerle dolu bir otobüs ile yola çıkmaya zorlandı.

  • Reklam
Kamil Koç can güvenliğini hiçe sayıyor! Ehliyetsiz şoför, mülteci otobüsü
13 Temmuz 2022 - 08:18
Reklam
Bayram tatilinin ardından yola çıkmak için Kamil Koç firmasından otobüs bileti alan vatandaşlar otobüs bozuldu iddiası ile firma tarafından başka bir otobüse bindirilmeye çalışıldı.

Otobüs üzerinde Kamil Koç’a ait herhangi bir logonun olmaması dikkat çekerken Sinop Karabük İstanbul istikametinde hareket edecek otobüse Karabük’ten bindirilmeye çalışılan yolcular duruma itiraz etti. İtirazlar sırasında yolcular otobüsün Kamil Koç firmasına ait olduğuna inandırılmaya çalışılırken durum trafik ekiplerine bildirdi. Yolcuların bu itirazına karşılık otobüs şoförünün ise ''Bu otobüs Tayyip babanın mülteci arabası, boşuna uğraşmayın hiçbir şey yapamazsınız.'' diye bağırarak karşılık verdiği cep telefonu kameralarına yansıdı. Kamera kayıtlarında şoförün ''Hadi kardeşim oyalanmayın biniyorsanız binin, kaç saattir yoldayım ben haberiniz var mı?'' dediği duyulurken  şoförün önce Ağrı’ya mülteci taşıdığı oradan İstanbul’a geldiği, İstanbul’dan Sinop’a, Sinop’tan Karabük’e geldiği, ikinci şoförün ehliyetinin otobüs sürmek için yasal olmayan B sınıfı ehliyeti olduğu öğrenildi.


Yolcuların şikayeti üzerine olay yerine gelen polis ekiplerinin ikinci şoförü görmek istemesi üzerine öğrenilen gerçekler ile ikinci şoför aslında şoför olmadığını yardım için geldiğini ifade etti. İkinci şoför yaşananların ardından ''Ben yardım için gelmiştim, şoför falan değilim. Yardıma geldim pişman oldum. Ben artık çalışmıyorum, şu an istifa ettim'' diyerek olaydan sıyrılmaya çalışırken Sinop’tan binen yolcular, Karabük’te yaşanan olay ardından otobüsün Kamil Koç’a ait olmadığı gerçeği ile yüzleşirken yolculuğun hiç güvenli olmadığını dile getirdiler. Şoförün sürekli şerit ihlali yaptığını otobüsün kontrolünü kaybettiğini belirten yolcular, otobüs içinde koltuk numaralandırılması olmadığı için rastgele oturtulduklarını ve otobüste sürekli kavga çıktığını ifade ettiler.

Yaklaşık iki saat hareket etmesi engellenen otobüsün Nesgün Turizm’e ait olduğu belirlenirken, firmaya yedek şoförsüz yolculuk yapmaktan, sürat veya katedilen mesafe gibi bilgileri kaydetmek için kullanılan takograf cihazında ehliyet bilgilerinin 9 saattir işlenmemiş olmasından ceza yazılırken Kamil Koç’a hiçbir cezai işlem uygulanmadı. Kamil Koç’a cezai işlem uygulanmamasına itiraz eden yolculara polis tarafından yapılan açıklamada ''Firma sizi bilgilendirmiş burada bir usülsüzlük yok. Gerekli şeyler için diğer firmaya idari para cezası uygulandı.'' dense de yolcular bilgilendirilmedikleri konusunda ısrarcı oldular. Yolcular, Kamil Koç tarafından SMS yolu ile sadece otobüsün 2+1 hat kotluk düzeninden 2+2 koltuk düzenine geçildiği bilgisi verildiğini ifade etti. Kamil Koç tarafından yolculara gönderilen SMS’te şu ifadelere yer verildi:

''Değerli Yolcumuz; Operasyonel nedenlerden dolayı aracınız 2+1 rahat hat koltuk düzeninden 2+2 koltuk düzenine çevrilmiştir. Araç içerisinde koltuk numaralarınızda değişiklikler olabilir. Bu durumdan dolayı siz değerli yolcularımızdan özür diler, anlayışınız için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum