• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kamil Koç ölümlü trafik kazasında rekor kırdı!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2022 yılının 11 aylık döneminde şehirlerarası tarifeli ve tarifesiz yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin kusurlu olarak karıştığı trafik kazalarına ilişkin açıklama yapıldı.

  • Reklam
Kamil Koç ölümlü trafik kazasında rekor kırdı!
30 Kasım 2022 - 10:44
Reklam
Reklam
1 Ocak 2022 ile 27 Kasım 2022 tarihleri arasında meydana gelen şehirlerarası tarifeli ve tarifesiz yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin kusurlu olarak karıştığı 43 ölümlü trafik kazasında olay yerinde 83 can kaybının meydana geldiğinin belirtildiği Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ölümlü trafik kazalarına 36 farklı otobüs firmasının karıştığının tespit edildiği, ilk sırada 6 ölümlü ve 18 yaralanmalı trafik kazasıyla Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. isimli firmanın yer aldığı belirtildi.

Yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin, trafik kolluğunca hem terminal çıkışı öncesi hem de karayolu üzerinde denetime tabi tutularak, sürücüler ve yolcuların bilgilendirildiği kaydedilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:


''Ayrıca meydana gelen otobüs kazalarına ilişkin sonuçları ve alınması gereken tedbirler ile ilgili kurum/sektör ve firma yetkilileri ile müşterek değerlendirmeler yapılmakta olup, en çok kazaya karışan otobüs firmaları ile de görüşmeler gerçekleştirilerek firmalara gerekli uyarı ve hatırlatmalarda bulunulmaktadır. Hedefimiz trafikte sıfır can kaybı ilkesi esasıyla denetim ve diğer faaliyetlerimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aralıksız devam edecektir.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum