Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kapalı Devre Turizm 12 Nisan'da başlıyor!

12 Nisan tarihinde Kapalı Devre turizm modelinin pandemi koşullarında en güvenli şekilde açılmasını sağlamak amacı ile KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu turizm sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

  • Reklam
Kapalı Devre Turizm 12 Nisan'da başlıyor!
06 Nisan 2021 - 21:29
Reklam
Toplum sağlığını gözeterek, ülke ekonomisinin en önemli sektörü turizmin yeniden hareketlendirilmesi adına alınacak önlem ve tedbirleri görüşmek gündemiyle, geçtiğimiz hafta ilk toplantısını yapan Turizm Üst Kurulu, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu başkanlığında ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

Toplum sağlığının göz ardı edilmeden, pandemi koşullarına uygun kriterler belirlenerek 12 Nisan tarihinde kapalı devre turizm faaliyetlerinin başlatılacağını belirten Bakan Ataoğlu, sektörün bir bütün olarak hareket etmesi ve belirlenecek kriterler ile ilgili sektörün de görüşünü alarak, güvenli bir şekilde turizm faaliyetlerine başlama kararlılığında olduklarını söyledi.


Toplantının ardından katıldığı canlı yayında toplantının içeriği hakkında açıklamalarda bulunan KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, toplantının 12 Nisan tarihi üzerinde yoğunlaşarak yapıldığını ifade ederek, bileklik uygulamasıyla ilgili olarak paydaşların ihaleyi alan şirketle istişarelerde bulunduklarına dikkat çekti.


Gerek bileklik gerekse hangi otellerin kapalı devre ile açılacağı yönünde tekrar bir görüşme yapılacağını, kapalı devre sonrasında ise Mayıs ayında en azından çift aşılı, çift PCR testli kişilerin ülkeye girmesini de Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nden talep ettiklerini aktaran Fikri Ataoğlu buna da Üst Komite’nin olumsuz bakacağını düşünmediğini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum