Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Karadeniz yaylalarında 'balon turizmi' için ilk adım

Balon turizmiyle tanışmaya hazırlanan bölgede ilk balon seferi, Ordu'nun menderesleriyle ünlü Perşembe Yaylası'nda yapıldı.

  • Reklam
Karadeniz yaylalarında 'balon turizmi' için ilk adım
18 Kasım 2020 - 06:28
Reklam
Özellikle yayla turizminin ön plana çıkması için çalışmaların sürdüğü bölgede, karavan turizmi, trekking, kayak turizmi ve kış turizminin yanı sıra Kapadokya başta olmak üzere birkaç şehirde uygulanan balon turizmi için de ilk adım atıldı.

Ordu'nun menderesleriyle ünlü Aybastı ilçesinin Perşembe Yaylası'nda gerçekleştirilen ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz ve Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan'nın bizzat eşlik ettiği sıcak hava balonu deneme uçuşu başarıyla gerçekleşirken önümüzdeki sezonda Büyükşehir Belediyesi turizm şirketi ORTUR A.Ş tarafından gerçekleştirilmesi planlanan uçuşların bölge turizmine önemli katkılar sunması hedefleniyor.


Ordu, Karadeniz ve Türkiye'nin güzelliklerini dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler yaptığı a.ıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda karavan turizmi, bisiklet turizminin yanı sıra trekking yürüyüş yollarını tespit ettik. Bununla ilgili Ordumuzda 155 nokta belirledik. Bunların güzergahları oluşturuldu. Bildiğiniz gibi sadece yaylalarımız değil kanyonlarımız, şelalelerimiz var. Buralarda trekking yapma durumu var. Aynı zamanda kano ile turizmi renklendiriyor ve çeşitlendiriyoruz. İşin hem sportif tarafı hem turizm boyutu hem de aynı zamanda tanıtım faaliyetleri ile beraber Ordumuzu, Karadeniz'imizi dolayısıyla ülkemizi dünyaya tanıtıyoruz. Sadece bölgesel olarak değil dünya ile bu güzellikleri paylaşmış oluyoruz”

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum