Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Karikatürcüler koronavirüsün turizm sektörüne etkilerini çizecek

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması'nın 12.'si koronavirüs (Covid-19) günlerinde ve sonrasında turizm, turizmde sosyal mesafe temasıyla gerçekleştirilecek.

Karikatürcüler koronavirüsün turizm sektörüne etkilerini çizecek
10 Temmuz 2020 - 14:22
Reklam

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması'nın 12.'si koronavirüs (Covid-19) günlerinde ve sonrasında turizm, turizmde sosyal mesafe temasıyla gerçekleştirilecek.

 

Anatolia Turizm Akademisi tarafından düzenlenen ve teması 13 farklı ülkeden 42 kişinin toplam 84 önerisi arasından belirlenen yarışma, bu yıl da yetişkinler ile genç kategorilerinde yapılacak. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması'nın dünya karikatür camiasında Türkiye'nin sanat yönüyle tanınmasına önemli katkılar sağladığını belirten Yarışma Koordinatörü Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazmi Kozak, 2014'ten bu yana farklı alt temalarla düzenlenen yarışmadaki her bir konunun önemli olduğunu kaydetti.

 

Yetişkinler kategorisinde Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması'nın başlatıcılarından Prof. Atila Özer adına da bir ödül verilecek yarışmada dereceye girenlere para ödülünün yanı sıra tatil imkanının da sunulacak. Yarışmanın başvuruları, 31 Aralık'ta sona erecek.

 

Ön değerlendirme jüri toplantısı 23 Ocak 2021, finale kalan eserlerin ilanı 1-9 Şubat 2021, sonuçların duyurulması 2021'in Nisan ayında planlanan yarışma, Covid-19 günlerinde ve sonrasında turizm, turizmde sosyal mesafe temasıyla yapılacak.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum