Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kemer'e 4 adet mavi bayraklı halk plaj geliyor

Mavi Bayrak uygulamasının ilk olarak başladığı turizm destinasyonlarından birisi olan ve her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Kemer'de yapımı gerçekleşecek olan halk plajları mavi bayraklı olacak

Reklam
Kemer'e 4 adet mavi bayraklı halk plaj geliyor
11 Aralık 2020 - 10:25
Reklam
Kemer'de Göynük Halk Plajı, Mustafa Ertuğrul Aker Halk Plajı, Kındıl Halk Plajı'na Mavi Bayrak alınması için başvuruda bulunulacak. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Çamyuva sahilinde yapımı gerçekleşecek olan halk plajı da mavi bayraklı olacak.

Önümüzdeki günlerde Kemer'in mavi bayraklı plajlarına ek olarak 6 tane daha mavi bayrak almak için müracaatın yapacağını blirten Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Kemer Belediyesi olarak Mustafa Ertuğrul Aker Parkı sahili için müracaat edeceklerini, daha sonrasından Kındıl Bölgesi'nde yapılacak olan Kındıl projesi için, üçüncü olarak Göynük halk plajı için bir tane de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Çamyuva sahilde bir halk plajı için müracaat oladuğunu belirtti.


Kemer bölgesine 6 tane daha mavi bayrak gelince Kemer’in değerinin daha da artacağını belirten Başkan Topaloğlu ''Mavi bayrak demek bütün kriterlere uyulmuş, sonrasında da güvenilir olarak halk plajları olarak biliniyor. İnşallah pandemi sonrası iyi bir sezonda mavi bayraklı sahillerimizde misafirlerimizi ağırlayacağız” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum