Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kentin ilk 5 yıldızlı otel projesi onaylandı!

5 yıldızlı marka otelin, uzun ve titiz bir çalışma sonucu hazırlanan projesinin onaylanmasının ardından ihale ve inşaat aşamasına geçilecek.

  • Reklam
Kentin ilk 5 yıldızlı otel projesi onaylandı!
28 Ocak 2022 - 03:08
Reklam
Kentte inşa edilecek 5 yıldızlı otel projesinin Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu toplantısında onaylandığını açıklayan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Belediyenin arsasını satın alarak kazandırdığı alan üzerine kurulacak 5 yıldızlı marka otelin, uzun ve titiz bir çalışma sonucu hazırlanan projesinin onaylanmasının ardından ihale ve inşaat aşamasına geçileceğini belirtti.

Hilton Gardenn Inn olarak işletilecek otelinin projesi için çok emek verdiklerini belirten ve ilk kazmanın çok yakın zamanda vurulacağını söyleyen Başkan Sarı mevcut belediye binasında bulunan tüm birimlerin 55 Evler Mahallesi’ndeki kültür merkezine taşınarak hizmet vermeye başladıklarını kaydederek şunları söyledi:


''Amasya’yı turizm merkezi haline getirebilmek için uluslararası bir otelin şehir içinde olması gerekiyordu. Şehrimizi açık hava müzesi haline getirmek istediğimi söylemiştik. Mevcut belediye binamızı otele dönüştüreceğiz dedik. Yani bu şehre turist getirmek istiyoruz. Biz 8 bin 500 yıllık geçmişe sahip bir şehiriz. Onun içinde bacasız sanayi dediğimiz turizmden payımızı almadığımıza inanıyoruz. Hatta ve hatta hiç almadığımıza inanıyoruz. Turisti buraya çağırabilmemiz için önce alt yapımızı oluşturmamız lazım. Vatandaşlarımızın şehrimizi tanıyabilmeleri, gezip görebilmeleri ve konaklayabilmeleri gerekmektedir. Bu manada da şehirde güzel bir otel olması lazım.''


Kentin uluslararası bir otel zincirine sahip olması gerektiğini belirten Başkan Sarı  ayrıca uluslararası otel zincirlerinin müşterilerini kendilerinin getirdiklerini belirterek Amasya’yı dünyaya entegre edeceklerini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum