• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kimlikle seyahat başladı aramalar 15 kat arttı! İşte kimlikle seyahat edilebilen ülkeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sırbistan’da yapmış olduğu açıklamaların ardından uçak bileti araştırmalarında onlarca kat artış yaşanırken, sadece kimlikle gidilebilen ülkeler de araştırılmaya başlandı.

  • Reklam
Kimlikle seyahat başladı aramalar 15 kat arttı! İşte kimlikle seyahat edilebilen ülkeler
10 Eylül 2022 - 03:08
Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Sırbistan şehirleri için uçak bileti aramalarında 5 katlık, Bosna Hersek’teki şehirler içinse uçak bileti aramaları 15 kat artış gösterdi. Vatandaşlar, yurtdışı seyahatleri için araştırmalarına devam ederken, yalnızca kimlikle seyahat edilebilen ülkeler de merak konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan’da yapmış olduğu açıklamada Sırbistan ve Bosna Hersek vatandaşlarının Türkiye’ye kimlikle seyahat edebileceklerini ve aynı şekilde Türk vatandaşlarının da bu ülkelere seyahatlerinde kimlik kullanabileceklerini duyurmasıyla birlikte, böylece Türkiye’den sadece kimlikle gidilebilen ülke sayısı 7’ye, Türkiye’ye sadece kimlikle seyahate gelebilecek ülkelerin sayısı da 19’a yükseldi.


Türk vatandaşlar, vizesiz ancak pasaport ile seyahat edilebilen Bosna Hersek’e de artık yalnızca kimlikle seyahat edebilecek. Bununla birlikte Sırbistan da benzer şekilde sadece kimlikle gidilebilecek ülkeler arasında yer aldı. Peki hangi ülkelere kimlikle seyahat edilebilir? Türkiye’den sadece kimlikle seyahat edilebilen ülkeler şu şekilde:


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) – 30 güne kadar

Azerbaycan – 90 güne kadar
Ukrayna – 180 gün içinde, 90 güne kadar giriş izni
Gürcistan
Moldova
Sırbistan
Bosna Hersek


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum