Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kırmızı liste oyunu! Formula 1 Türkiye Grand Prix'inde iptal sesleri

Artan dedikodular, İngiliz hükümetinin Türkiye ile seyahatlere kısıtlama getirmesiyle iyice yoğunlaştı.

  • Reklam
Kırmızı liste oyunu! Formula 1 Türkiye Grand Prix'inde iptal sesleri
11 Mayıs 2021 - 20:04
Reklam
Dünyanın en önemli motorsporları organizasyonu olan milyarlarca izleyiciye ulaşan, ülkelerin tanıtım faaliyetlerinde paha biçilmez değere sahip Formula 1, 9 yıl aranın ardından geçtiğimiz yıl tekrar ülkemize kazandırılmıştı.

Formula 1'in Kanada Grand Prix’sinin yerine 11-12-13 Haziran tarihlerinde Intercity İstanbul Park'ta gerçekleştirileceği açıklanmıştı ancak artan koronavirüs vakaları nedeniyle İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listeye alması büyük sorun yarattı.


İngiltere hükümetinin Türkiye'de artan koronavirüs vaka sayılarından dolayı Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler arasına alması ve İngiltere'ye dönüşte 10 günlük karantina işlemi uygulanacağını açıklamasının ardından 2021 Türkiye Grand Prix’sinin iptal edildiği iddia edildi.


İspanya basını, 11-12-13 Haziran tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirileceği açıklanan 2021 Türkiye GP’nin iptal edildiğini ve 2021 sezonunun 22 yarışla yapılacağı açıkladı. İspanyol gazeteci Noemí de Miguel twitter hesabında yaptığı açıklamada Türkiye Grand Prix'inin iptal edildiğini, Formula 1'in bu sezon 22 yarış üzerinden gerçekleştirileceğini yazdı.


Konuyla ilgili olarak Formula 1 yönetiminden şu ana kadar Türkiye organizasyonu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Formula 1 takımlarından McLaren, Aston Martin, Alpine, Red Bull Racing, Mercedes-AMG ve Williams’ın merkezlerinin İngiltere’de bulunması ve Türkiye'den İngiltere'ye dönüşte 10 günlük karantina koşulu getirilmesi Türkiye GP’nin düzenlenmesinin önündeki en büyük engel olarak gösteriliyor.

29 Mayıs’ta Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanması beklenen Şampiyonlar Ligi finalinde İngiliz ekipleri Manchester City ve Chelsea kozlarını paylaşacak ancak Türkiye'nin riskli ülkeler kategorisinde yer almasından dolayı İngiliz taraftarların Türkiye’ye seyahat etmesinde yaşanacak sıkıntılar nedeniyle finalin İngiltere’ye alınması gündemde.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum