• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

KITOB Başkanı Çağıner: ''Turizm çalışanları vicdansızca yokluğa mahkum ediliyor''

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) Başkanı Dimağ Çağıner sektör kaynaklı vakaların yok denecek kadar az olduğunu ancak yine de faturanın turizm sektörüne kesildiğini söyledi.

  • Reklam
KITOB Başkanı Çağıner: ''Turizm çalışanları vicdansızca yokluğa mahkum ediliyor''
17 Aralık 2020 - 02:09
Reklam
Karantina süresinin 10 güne çıkarıldığı ve 15 Aralık-1 Ocak tarihleri arasında otellerde açık alanlardaki tüm kutlamaların yasaklandığı Kıbrıs'ta sektörün zor durumda olduğunu söyleyen Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) Başkanı Dimağ Çağıner, Kıbrıs'ta alınan koronavirüs kararlarının adil ve hakkaniyetli olmadığını, sektör kaynaklı vakaların yok denecek kadar az olduğunu ancak yine de faturanın turizm sektörüne kesildiğini söyledi. 

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği’nin Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB), Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO), Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO), Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB), Casino İşletmecileri Birliği (CİB), Kıbrıs Türk Rehberler Birliği (KITREB), Kıbrıs Türk Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş), Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği, Kiralık Araç İşletmecileri Birliği (KAİB) ve KKTC Birleşik Taksiciler Derneği desteği ile düzenlenen Acil Durum Bilgilendirme Toplantısı”ndan sonra Çağıner yazılı açıklama yapan Çağıner, toplumun bu süreçte yanlış bilgilendirildiğini savunarak, 20 bin kişinin doğrudan, yaklaşık 100 bin kişininse dolaylı şekilde ekonomik anlamda çöktüğü, evine ekmek götüremeyecek duruma geldiğini kaydetti.


Turizm emekçilerinin de halktan olduğunu kaydeden Çağıner şöyle devam etti:

''bizim çocuklarımız da bu memleketin geleceğidir. Onların da geçim, karınlarını doyurma ve yaşam hakları vardır. Turizm sektörü kaynaklı vaka yok denecek kadar azdır ama buna rağmen fatura ekonomiye en çok katma değer yaratan sektöre kesiliyor. Kararlar adil ve hakkaniyetli değil, turizm çalışanları vicdansızca yokluğa mahkum ediliyor. Biz bittik” 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum