Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KKTC'de sokağa çıkma yasağı bir kez daha uzatıldı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, ülkede sokağa çıkma yasağının bir kez daha uzatıldığını duyurdu.

Reklam
KKTC'de sokağa çıkma yasağı bir kez daha uzatıldı!
19 Şubat 2021 - 22:01
Reklam
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, koronavirüs salgınına ilişkin yeni Bakanlar Kurulu kararlarını açıkladı.

Başbakan Saner tarafından açıklanan Bakanlar Kurulu'nun aldığı yeni kararlar doğrultusunda KKTC'de bu ayın ilk haftasından bu yana devam eden sokağa çıkma yasağı, bir kez daha uzatıldı.


Yeni kararlara göre, KKTC genelinde sokağa çıkma yasağı, 26 Şubat’a kadar yürürlükte kalacak. Bununla birlikte bazı sektörlere yönelik gevşetme kararları alındı.


Başbakan Saner, tam kapanma kararına ilişkin yeni düzenlemelerin yapıldığını ifade ederek şu ifadeleri kullandı:


''Ülkemizde görülen yerel bulaş sayısında istikrarlı bir düşüş gözlemlendiği nedenle 22 Şubat 2021 tarihinden itibaren işletme ve/veya faaliyetlerin kademeli olarak açılmalarına karar verilmiştir.''


Buna göre, restoran, kafe ve büfeler yalnızca paket servis, internet üzerinden satış ve gel-al şeklinde hizmet verecekken, müşterilerin içerde oturmalarına izin verilmeyecek. Paket servis hizmetleri ise 07:00- 21:00 saatleri arasında yapılacak. Giyim mağazaları açık olacak fakat ürünlerin denenmesi yasak. Tiyatro, sinema, nişan, mevlit, düğün, meyhane, bar, internet cafe, oyun alanları, yüzme havuzu, masaj salonu ve gece kulüpleri ise kapalı kalmaya devam edecek.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum