Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

KKTC'den turizm için cruise atağı

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Girne Antik Liman ile ilgili başlatılan çalışmalar hakkında, Girne Antik Liman esnafını bilgilendirmek ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla, Liman esnafı ile bir araya geldi.

  • Reklam
KKTC'den turizm için cruise atağı
15 Ağustos 2021 - 16:21
Reklam
Çok sayıda Girne Antik Liman esnafının katılım gösterdiği bilgilendirme toplantısında Bakan Ataoğlu, Girne Antik Liman ile ilgili yürütülen çalışmalarda gelinen son aşama hakkında bilgiler verdi.

Girne Antik Limanı’nın sadece turizme hizmet verecek bir liman haline gelmesi amacıyla gelinen aşamada ilk etap olan ve Gümrük Binası ile Zincirli Kule’nin restorasyon ve iyileştirilmesi çalışmalarının ihale aşamasına gelindiğini belirten Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu 10 gün içerisinde de ihaleye çıkılacağını belirtti.


Proje çalışmalarının tamamlanması sonrasında, cruise gemilerinin de limana yanaşabilecek bir noktaya geleceğinin de altıı çizen Bakan Ataoğlu, projelerin tamamlanması ile birlikte, Girne Antik Limanı tam anlamıyla ülke turimine hizmet eder bir noktaya geleceğini belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum