Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Komşuda turizm sezonu açıldı! Plajlar doldu taştı

Koronavirüs salgınında dolayı 2020 yılında son dönemlerin en kötü turizm sezonunu yaşayan Yunanistan'da kısıtlamalar gevşetilerek plajlar yeniden açıldı.

  • Reklam
Komşuda turizm sezonu açıldı! Plajlar doldu taştı
09 Mayıs 2021 - 18:08
Reklam
15 Mayıs'tan itibaren yabancı turistlere de karantina olmaksızın kapılarını açmaya hazırlanan Yunanistan'da iç turizm sezonu açıldı.

Yeni kurallar dahilinde Yunanistan'daki sahillerde iki oturma yeri ve şemsiye arasında en az 4 metre mesafe bırakılacak ve bu bölgeler düzenli olarak dezenfekte edilecek. Bununla birlikte sahil, otel, kafe, lokanta ve bar gibi turistik mekanlarda çalışan kişiler de düzenli olarak teste tabi tutulacak ve çalışırken maske takmak zorunlu olacak.


Yunanistan'da bu sezon tatil yapmak isteyenler geçen sene olduğu gibi uçak bileti almadan önce bir form dolduracak ve uçuş günü kendilerine gönderilen barkodlu formu havaalanında görevlilere göstermesi gerekecek. Bununla birlikte ülkeye giriş yapacak tüm turistlerin havaalanlarında uçağa binmeden önce varsa aşı sertifikası ya da son 3 gün içerisinde alınmış negatif sonuç gösteren Kovid-19 testi göstermesi zorunlu hale getirildi.


Turizm sezonunun başlaması ve yabancı turistlere kapıların açılmasıyla bilrikte Yunanistan'da bir hafta içerisinde ülkedeki tüm açık ve kapalı müzeler yeniden hizmete girecek. Ülkeye giriş yapan tüm yabancı turistlerin sokaklarda maske takması geçen seneki gibi zorunlu olacak. Turistler sadece yemek yerken ya da sahildeyken maskesini çıkarabilecek.


Yunanistanlı turizmciler alınan önlemlerle turizm sezonunun yerli turist için açılmasından dolayı memnun olduklarını, yabancı turistlerin de ülkeye gelmesiyle sezonun hareketli geçeceğini ve 2021 yaz sezonundan umutlu olduklarını söylediler.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum