Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Konaklama sektöründe büyük güç birliği

Türkiye’nin en gözde tatil destinasyonlarından Çeşme’nin en önemli meslek birliklerinden ÇEŞTOB, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) üyesi oldu

Reklam
Konaklama sektöründe büyük güç birliği
08 Haziran 2020 - 11:51
Reklam

Türkiye’nin en gözde tatil destinasyonlarından Çeşme’nin en önemli meslek birliklerinden ÇEŞTOB, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) üyesi oldu.

 

Türkiye’nin en gözde turizm beldelerinden olan Çeşmeli otelciler, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) ile güçbirliğine gitme kararı aldı.

 

Çeşmeli otellerin çatı örgütü olan Çeşme Turistik Otelciler Birliği'nin (ÇEŞTOB), TÜROB üyesi olmasıyla ilgili bir açıklama yapan TÜROB Başkanı Müberra Eresin, iki birlik arasında bir süreden beri devam eden görüşmelerin sonuçlandığını, ÇEŞTOB'un TÜROB üyesi olmasından mutluluk ve memnuniyet duyduklarını söyledi.

 

Bu işbirliğinin pandemi sürecinde zor bir dönem geçiren konaklama sektörü için dayanışma ifadesi olduğunu da ifade eden Eresin, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kısa süre önce açıklanan Çeşme Turizm Projesi’nin uygulanması konusunda da TÜROB ve ÇEŞTOB’un işbirliği yapacağını söyledi. Eresin ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından gelen üyelik taleplerini de değerlendirerek açıklayacaklarını kaydetti.

 

İki kurumun sinerji oluşturmasının memnuniyet verici olduğunu belirten ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir de Çeşme’nin iç pazar misafirlerinin yüzde 70’nin Marmara Bögesi’nden geldiğine dikkat çekerek, bu nedenle TÜROB’la ortak hareket etmenin ve projeleri birlikte konuşuyor olmanın daha yararlı olacağı kanaatine vardıklarını vurguladı

.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği, 1990 yılında Çeşme turizminin daha ileriye gitmesi için kurulmuştu. ÇEŞTOB’un 120’ye yakın üyesi bulunuyor.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum