Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Konkordato talep etmişti! Alkoçlar Otelcilik ile ilgili karar verildi

1,5 yıl önce konkordato talep eden Alkoçlar Otelcilik ve Turizm A.Ş. hakkında karar veridli.

  • Reklam
Konkordato talep etmişti! Alkoçlar Otelcilik ile ilgili karar verildi
29 Eylül 2020 - 10:29
Reklam

70 yıldır faaliyet gösteren, bünyesinde Alaçatı, Bodrum ve Kemer’deki üç otel bulunan ve 1.5 yıl önce İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesine başvurarak konkordato talep eden Alkoçlar Otelcilik ve Turizm A.Ş. ile ilgili karar açıklandı.

Geçen aylarda görülen Alkoçlar Otelcilik’in konkordato davası olumsuz sonuçlanmış ve gerekçe olarak da usule aykırı yapılan birtakım ödemeler olarak gösterilmişti. Mahkeme daha önce verdiği tedbir kararını da kaldırınca, şirket hacizlere karşı korumasız duruma gelmişti.Heyet olumsuz yanıt verdi


Konkordato süreci devam ederken, Bodrum ve Alaçatı’daki otellerini kapatılan, toplam 60 milyon lira borcu bulunan Alkoçlar’dan alacaklı firmaların çoğu, şirketin konkordato talebinin tasdik edilmesine onay vermesine rağmen mahkemenin atadığı komiser heyeti olumsuz yanıt verdi.

Komiserlerden biri raporda, şirketin teknik olarak iflas ettiği görüşünü bildirirken mahkeme verdiği red kararıyla birlikte, daha önce verdiği tedbir kararını kaldırdı ve komiser heyetinin görevlerinin sona erdiğini açıkladı. Tedbir kararının kaldırılması ile birlikte hacizlere karşı korumasız hale gelen şirket resmen iflas etmiş oldu.Konyaaltı sahil ihalesi Ender Alkoçlar’a verilmesi büyük ses getirmiş, Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı ihalesini iptal etmişti. Alkoçlar bunun üzerine Danıştay’a başvurmuş, Danıştay yerel mahkemenin kararını bozmuş, Konyaaltı sahilinin işletmesi tekrar Alkoçlar Turizm firmasına geçmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum