Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kontrollü normalleşme sonrasında iç turizmde rezervasyonlarda son durum!

Turizm sektör temsilcileri alınan kontrollü normallşeme kararlarının sektöre yansımasının olumlu olduğunu belirtti.

  • Reklam
Kontrollü normalleşme sonrasında iç turizmde rezervasyonlarda son durum!
05 Mart 2021 - 09:04
Reklam
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer, alınan kararların çok önemli ve olumlu belirtti.

İç pazarda ciddi bir hareketlilik beklediklerini ifade eden ve hafta sonu turlarına taleplerin gelmeye başladığını kaydeden Gencer kararlar açıklanana kadar sadece otellerinin artık  paket tur ların yanında birlik turların da yapılabileceğini sötledi.

Kısıtlamaların kalkmasının sektöre büyük bir sevinç oluşturduğunu vurgulayan Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamaları Başkanı Mehmet İşler turizminde yeni normalleşmeyle birlikte hazırlıklara başlandığını ifade etti.


Resort otel lerde karar de hafta sonu sonu yoğunlukların oluştuğunu dile getiren İşler, şehir para biriminde cumartesi ve pazar günlerinin boş olduğunu ancak son kararın şehir otelcileri tarafından da sevinçle karşılandığını belirtti.

Aşılamayla virüsün seyrinin azalacağını tahmin ettiklerini aktaran İşler, turizm sektörünü güzel günlerin beklediğini anlattı.

Rezervasyonsuz gelmeyin

Bölge Genelinde hafta sonu rezervasyonlarını Almaya başladıklarını kaydeden Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Celal Bayraktaroğlu İzmir'de cumartesi sokağa çıkma kısıtlamasının olmaması, Alaçatı'nın kalabalıklarıyla ünlü olduğunu ancak bu sefer hem esnafın hem de hile hassasiyetle yaklaşacağını ifade etti.

Alaçatı'daki işletmelerin ağırlıklı olarak rezervasyonla iş yaptığına değinen Bayraktaroğlu devam etti:

''Vatandaşlarımız rezervasyon yapmadan gelmesin. Böyle olunca kurallara daha rahat uyarız. Çünkü biz bazen 50 kapasite ile çalışacak. Sağlımızı korumak en önemli görevimiz. Daha güzel günler için hem işletmelerimiz hem müşterilerimiz kurallara uyacaktır. ''

Kontrollü normalleşme adımlarının Denizlili turizmlerini heyecanlandırdığını ifade eden Denizli Turistik Otel ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen yaptığını açıklamada açıktı:

''Pamukkale ve termal otellerin bulunduğu Karahayıt otelleri otellerde hafta sonu rezervasyonlarına başladık. Yeni iç piyasada uzun zamandır evlerinden çıkamayanların hafta sonlarını öğrenmek için termal ve Pamukkale'yi tercih etmeye başladılar ve rezervasyonlar artmaya başladı. Turizmciler geleceğe umutla bakıyor. Ama en büyük isteğimiz hızlı bir şekilde aşılanması. Vaka sayılarının ülke numarası düşmesi gerekiyor. Normalleşmeden sonra rakamlar yukarı doğru giderse bizim satış yapma kabiliyetimiz çok düşer. ''

  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum