Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rusya'da yurt dışı uçak bilet fiyatları fırladı!

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'da pek çok ülkeyle sınırların kapalı olması, düzenlenen uçak seferi sayısının düşmesine buna paralel olarak da bilet fiyatlarının artmasına sebep oluyor.

Reklam
Rusya'da yurt dışı uçak bilet fiyatları fırladı!
05 Mart 2021 - 07:54
Reklam
Rus basınında yer alan haberlere göre Mart ayında ülke dışına uçacak yolcular geçen yıla kıyasla daha fazla bilet parası ödeyecek.

Rusya'da iç hat bilet fiyatlarının da yavaş yavaş ama istikrarlı biçimde artmakta olduğuna dikkat çekiliyor.

Sınırlar tamamen açılana kadar durumun devam edeceği görüşünde olan Rus uzmanlara göre havayolu şirketlerinin uğradıkları zararları telafi etmelerinin tek yolu bilet fiyatlarına zam yapmak.
 


Biletix ve Aviasales gibi bilet rezervasyon servislerinden derlenen bilgilere göre, Mart ayında yurt dışı bir uçuşun ortalama maliyeti 2019 yılına kıyasla yüzde 39,5, 2020'ye kıyasla yüzde 55 daha fazla olacak.
 

Bilet fiyatlarının zamlandığı istikametler arasında Birleşik Arap Emirlikleri, Gürcistan, Mısır ve Maldiv Adaları dikkat çekerken fiyatların en az zamlandığı istikametlerin başında yüzde 7'lik oranla İstanbul geliyor.

Rusya vatandaşlarının diğer ülkelere ulaşmak için bir hub gibi kullandığı İstanbul'a Moskova'dan uçmanın ortalama maliyeti 9 bin 200 ruble (930 TL).

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum