Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Taksiciler turist dolandırıcılığında sınır tanımıyor!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından Eminönü'nde taksicilere yönelik denetim gerçekleştirildi.

  • Reklam
Taksiciler turist dolandırıcılığında sınır tanımıyor!
15 Şubat 2022 - 02:08
Reklam
Yapılan denetimlerde trafikte taksiler durdurularak gerekli evrak ve belgeleri kontrol edilirken ekipler ayrıca, sürücülerin seyir halinde cep telefonu kullanımı, emniyet kemeri, araç yolcu kapasitesi ve taksimetreye yönelik kontrollerde yapıldı.

İstanbul Eminönü'nde bir taksici Aksaray'dan aldığı turist yolcuyla birlikte denetime takılırken taksimetrede 250 TL yazması üzerine şüphelenen ekiplerin araçta yaptığı incelemede direksiyonun altında ücrete müdahale edildiği düşünülen bir düğme bulundu. Düzeneğin bulunduğu taksici Göksel Zevkler yolcunun tur attır dediğini bu yüzden gezdirdiğini söylese de taksi inceleme yapılmak üzere otoparka çekildi.


Taksimetre ve emniyet kemerinden dolayı ceza kesilen taksici Osman Şahin ise çocukluğundan beri üzerinde bir stres olmasından dolayı emniyet kemeri takamadığını, yolcunun da zaten yabancı değil Türk olduğunu, yakın mesafe gittiği için de taksimetre açmadığını mesafenin zaten 20 TL tuttuğunu belirterek abartılacak bir durum olmadığını söyledi.


İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 4 taksiciye emniyet kemeri takmamaktan, 2 taksiciye de taksimetreden dolayı toplamda 3291 TL ceza kesildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum