Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Korhan Alşan el artırdı! Türkiye dünya turizminde ilk 3'ün içerisinde olacak

Turizmin başkenti Antalya'da Muratpaşa ilçesindeki 579 odalı 10 katlı Nirvana Cosmopolitan olarak işlettikleri otelleri icradan satışa çıkarılan Nirvana Hotels Grup Ceo'su Korhan Alşan pandemi süreci ve 2022 yılı beklentileri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  • Reklam
Korhan Alşan el artırdı! Türkiye dünya turizminde ilk 3'ün içerisinde olacak
06 Şubat 2022 - 07:46
Reklam
2022 yılının ön rezervasyonlarının 2019 rakamlarına yaklaştığını belirten turizmin başkenti Antalya'da Muratpaşa ilçesindeki 579 odalı 10 katlı Nirvana Cosmopolitan olarak işlettikleri otelleri icradan satışa çıkarılan Nirvana Hotels Grup Ceo'su Korhan Alşan özellikle İngiltere pazarına dikkati çekti.

Bu yılda Rusya, Almanya, Ukrayna, İngiltere, Polonya gibi ülkelerin başı çekeceğini ifade ederek İngiltere pazarının son derece umut verici bir veriyle başladığını söyleyen Alşan ilk rezervasyon taleplerinin İngiltere pazarı için 2019 yılını aşmış durumda olduğunu belirtti. Avrupa pazarlarında, Batı Avrupa pazarının daha sakin gittiğini ancak oradan da önemli bir rezervasyon akışı olduğuna dikkat çeken Alşan şunları söyledi:


''İç pazar çok iyi başladı. İç pazarın her zaman, özellikle kriz dönemlerinde kurtarış pazarı olduğunun hep altını çizdiğim bir nokta. İç pazarlarda gayet olumlu bir gidişat var. Bu Bağımsız Devletler Topluluğu olarak adlandırdığımız, özellikle Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Kazakistan cephesiyle ilgili de son derece canlı bir gidişat var. Avrupa ülkelerinin yanında Orta Doğu’yu unutmamak gerekir. İsrail, İran, Lübnan gibi yakın coğrafyalarımızdan önemli talepler alıyoruz. Çeşitliliği arttırdıkça Antalya 12 ay yaşayan turistin her zaman olduğu bir yer haline dönüşecek. Türkiye’nin her coğrafyası turizm için biçilmiş bir kaftan, önemli olan bunları doğru şekilde yönetmek. Bizde o raya girdik diye düşünüyoruz.''


Türkiye’nin şuan dünya sıralamasında 2019 verilerine göre 6. olduğunu kaydeden Korhan Alşan şöyle devam etti:


''İlk 3’e girmememiz için hiçbir sebep yok 5 sene sonra Türkiye ilk 3’ün içerisinde olacak. Belki Türkiye bir numara bile olabilir, o alt yapı var yeter ki biz bunu farkedelim, hissedelim buna uygun hamleleri yapalım. Antalya'da bizim 2019'da yakaladığımız sayı 15 milyon civarındaydı. 2022 yılında da 15 milyon civarında olmasını bekliyorum. Hatta 16 milyonun üzerine de çıkabiliriz. Biriken bir talep söz konusu, 2 senedir evlerinden çıkmayan insanlar var. Bilindiği gibi Türkiye’de her yıl üzerine koyarak büyüyen bir pazar. Yakın bölgeleri içinde cazip bir turizm destinasyonu. Antalya’nın yatak kapasitesi ortada. Ülke geneline baktığımızda, kültür, gastronomi, spor, kongre konusunda da bir hareketlilik var. Bunlar bize ekstra bir çeşitlilik getiriyor. Olağan dışı bir durumun olmamasını bekliyoruz. Şuanda dünyadaki genel beklentide 2022’de turizmin ciddi bir toparlanma sürecine gireceği yönünde. 2022 yılı Türkiye'nin turizmde yeni rekor olarak imza atacağı bir yıl olacak''

Özellikle bazı turizm haber sitelerinde Nirvana Hotels Grup Ceo'su Korhan Alşan tarafından yapılan açıklamalarda Kervansaray Lara Otel'in Kilit Grup tarafından satın alındığı ve Nirvana Cosmopolitan olarak işletileceği haberleri yer almış, otel icradan satışa çıktıktan sonra satın alma haberleri Kilit Grup yöneticileri tarafından yalanlanmış ve şirketin otelde sadece işletmeci ve kiracı olarak yer aldığı belirtilmişti.

ilgili-haber=17325]


 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum