Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kriz dalgası devam ediyor! Otelini satan satana

2019 yılını 51.8 milyon turist ve 34.5 milyar dolarlık gelirle kapatan turizm sektörü, 2020'nin Mart ayında patlak veren koronavirüs nedeniyle zor günler geçirmeye devam ediyor.

Reklam
Kriz dalgası devam ediyor! Otelini satan satana
16 Şubat 2021 - 11:30
Reklam
Aşı çalışmaları ile biraz olsun umutlanmaya başlayan turizm sektörü bir çok Avrupa ülkesi tarafından getirilen seyahat yasakları sonrasında 2021 sezonuna dair umutlarını da tüketmeye başladı.

Koronavirüs, otellerine yatırım yapmak için ya da yeni tesis satın almak için krediye sarılan turizmcileri de vurmaya devam ederken Turizmin başkenti Antalya Alanya'da pek çok büyük emlakçının, el altından, şehir merkezinin yanı sıra civar mahallelerdeki çok sayıda 5, 4 ve 3 yıldızlı turistik tesisi satmaya çalıştıkları ortaya çıktı.

Türkiye'nin en büyük satış sitesi olan sahibinden.com'da 22 Aralık'ta 40 olan satılık otel, motel, tatil köyü sayısı 50'ye çıkarken, Alanya merkez ve civar mahallelerde 5,4 ve 3 yıldızlı olmak şartıyla yaklaşık 50 turistik tesisin satışta olduğu, bununla birlikte mallarının satıldığını yakın çevrelerinin ya da ticari bağlantıda oldukları kişi veya kurumların öğrenmemesini isteyen çok sayıda otel sahibinin de tesislerini el altından pazarlamaya çalıştıkları gelen haberler arasında.


Ticari satış sitesi sahibinden.com'da; Alanya Çarşı Mahallesi'nde 375 milyon TL'ye, Mahmutlar'da 330 milyon TL'ye, Güllerpınarı Mahallesi'nde 300 milyon TL'ye, Konaklı'da 280 milyon TL'ye, Oba'da 125 milyon TL'ye olmak üzere bir çok konaklama tesisi el değiştirmeyi bekliyor.


Alanya'daki çok sayıda turistik tesis sahibinin, aldıkları kredileri bankalara ödeyemedikleri için bu duruma düştükleri, bankaların yılbaşından önce kredilerin ödenmesini istedikleri ancak ödeme olmayınca çok sayıda otelin haciz yoluyla el değiştireceği tahmin ediliyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum