Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kriz fırsatçıları! Yabancının zararı yerli turistten çıkıyor

Türkiye'de yerli turist, yabancı turiste göre aynı otele 2 kattan daha fazla para ödüyor.

  • Reklam
Kriz fırsatçıları! Yabancının zararı yerli turistten çıkıyor
16 Mayıs 2021 - 14:59
Reklam
Bazı otel ve online rezervasyon ve satış kanallarının otel ve tatil fiyatı konusunda yerli ve yabancı turist ayrımı yaparak zararlarını yerli turistten çıkardığı ortaya çıktı.

Turizmciler 17 günlük tam kapanma sonrasında büyük umutlarla yeni sezona hazırlanıyor. Sektör Türkiye'nin ana pazarlarından Rusya başta olmak üzere İngiltere ve Almanya'da yaşanan gelişmeler sonrasında sezonu yerli turistle açmaya hazırlanırken otellerin ve bazı online rezervasyon ve satış sitelerinin krizi fırsata çevirdiği ortaya çıktı.


Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kısıtlamalar karışısında turizm sektörünün canlı tutulması için Türkiye'de turistler, yasaklardan da muaf tutulurken turistlere tanınan bu ayrıcalıkla birlikte Türkiye, pandemide birçok turist için cazibe noktası haline geldi.


Bazı otel rezervasyonlarında, yerli ve yabancı turist ayrımı gözler önüne serilirken online rezervasyo ve satış kanallarının yabancı turisten ettiği zararı yerli turisten çıkarması tepkilere neden oldu.


Bir otel, aynı tarih, aynı odalarda rezervasyon için Alman turiste 6.346 TL'ye, yerli turiste ise 15.959 TL'ye satıyor. İkinci otel de İngiliz turiste 33.244 TL'ye, yerli turiste ise 58.194 TL'ye tatil paketini satışa çıkarıyor.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum