Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Küçük otellere Güvenli Turizm Sertifikası desteği

Küçük ve orta ölçekli konaklama tesislerinin öncelikli aşı kapsamına alınması için gerekli olan Güvenli Turizm Sertifikası için Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile akredite firmalar arasında anlaşma sağlandı.

  • Reklam
Küçük otellere Güvenli Turizm Sertifikası desteği
03 Mayıs 2021 - 10:21
Reklam
Turizm sektöründe aşılanmada öncelik için şart koşulan Güvenli Turizm Sertifikası için, ATSO 36'ncı Grup Oteller ve Benzer Konaklama Yerleri Meslek Komitesi'nin, 30 oda ve altındaki konaklama tesislerine destek verilmesi yönündeki tavsiye kararı, ATSO yönetim kurulu tarafından kabul edildi.

Alınan kararda 30 oda ve altı konaklama tesislerinin Güvenli Turizm Sertifikası almalarına destek sağlanacağı belirtilerek, küçük ve orta ölçekli otellerin de öncelikli aşı programına alınmasını sağlayacak Güvenli Turizm Sertifikası için akredite belgelendirme kuruluşuyla protokol yapılarak, 400 TL+KDV olan aylık belge bedelinde yüzde 25 indirim sağlandı.


Alınan karar doğrultusunda otellerin ATSO üzerinden başvuru yapması durumunda 400 lira olan belgeyi konaklama tesisi 300 TL'ye alabilecek.


ATSO Meclis üyesi ve Antalya Turistik İşletmeciler Otelciler ve Pansiyoncular Derneği Başkanı Alp Özel konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Turizmcilere öncelikle aşı programında konaklama tesislerinde Güvenli Turizm Sertifikası şart koşuluyor. 30 oda ve altı küçük ve orta ölçekli konaklama tesisleri yok sayılmakta ve Türk turizminin paydaşı olarak görülmemektedir. Küçük ve orta ölçekli konaklama tesislerinin de turizmcilere öncelikli aşı programının yer alabilmesi için odamız bir çalışma yaptı. En son 2019 yılı Ekim ayında para kazanan, çok büyük sıkıntılar içerisinde olan küçük işletmelere az da olsa destek olmak ve öncelikli aşı programına dahil olabilmeleri için sertifika programında yer alan şirketlerle bir anlaşma yaparak bir indirim tanımlattı. 30 oda ve altındaki meslektaşlarımız odamıza başvurabilir indirimli güvenli sertifikalarını aldıktan sonra öncelikle aşı programına dahil olabilirler.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum