Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan: ''Turizmdeki hedeflerimize ulaşmak mümkün''

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan 2021 turizm sezonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan: ''Turizmdeki hedeflerimize ulaşmak mümkün''
21 Mayıs 2021 - 14:04
Reklam
Sektör temsilcileri ve kamu iş birliğinde kurulan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın ilk günden itibaren Türkiye'nin değerlerinin tüm dünyada daha güçlü şekilde tanıtılması noktasında önemli çalışmalar yaptığını, dünyanın en eski tur operatörü konumundaki Thomas Cook şirketinin iflası sürecinde alınan tedbirlerle krizin en az zararla kapatılmasında etkin rol üstlendiğini aktardı.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın yaşanan gelişmelere bağlı olarak anında çok hızlı şekilde tedbir alabilen, örgütlenebilen ve buna göre faaliyette bulunabilen dinamik bir yapıya sahip olduğunu kaydeden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan iki yıl gibi kısa sürede ajansın çok büyük faydalarının görüldüğünü hem sektörün hem ülke olarak bundan sonra da çok daha güçlü şekilde faydalarının görmeye devam edeceğini söyledi.


Türkiye'nin turizmde 2019'da rekor kırdığını, 2023'e yönelik çok ciddi hedefler ortaya koyduğunu hatırlatan ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından Türkiye'nin de turizm noktasında olumsuz etkilendiğini söyleyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan şöunları kaydetti:


''Bu yıl 30 milyon turist hedefine ulaşmak istiyoruz. Bunun için de vakaların düşürülmesi son derece önemli. Hedeflere ulaşmak mümkün. Salgın tamamen kontrol altına alınarak minimize olursa 2022'den itibaren turizmde büyük yükselişler yaşarız diye umut ediyorum. Turizm, Türkiye'ye döviz girmesi, cari açığın kapatılması açısından son derece stratejik bir sektör. İnşallah salgın sürecinden kurtulur ve hızlı şekilde normalleşmeyi sağlarız.''


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum