Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk mutfağı ve gastronomi rotaları tanıtımına başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk mutfağının lezzetlerine, gastronomi rotalarına ve önde gelen restoranlarına ilişkin bilgileri GoTurkey sitesinden meraklılarının ilgisine sundu.

  • Reklam
Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk mutfağı ve gastronomi rotaları tanıtımına başladı
26 Ocak 2021 - 10:20
Reklam
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye'nin turizm ve kültür zenginliğinin tanıtıldığı sitede Türk mutfağının zenginliklerine de yer verilmeye başlandı.

Türkiye'nin tüm illerinde önde gelen lezzetleri sunan restoranlardan başlıcalarının kuruluş yılları ve menülerindeki seçkin yemekler de sitede yer alıyor.


Türkiye'deki büyük fauna ve flora çeşitliliğinin, bölge mutfaklarındaki büyük çeşitliliğe katkı sağladığı, hemen hemen her bölgenin kendi gastronomi deneyimini sunduğu vurgulanan sitede, Türk Kahvaltısı, Türk Sokak Gıdası, Lokantalar, Güzel Yemek, Eşsiz Yiyecekler ve İçecekler, Meze Kültürü, Hasat Günleri, Sağlıklı Türk Mutfağı, Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı, Gastro Rotaları ve Yavaş Yemek başlıklarında bilgilere yer veriliyor.

Ege yöresi, Gaziantep, Van ve Karadeniz'in kahvaltı çeşitlerine ilişkin detaylı bilgilerin yer aldığı sitede, Türkiye'nin kahvaltı kültürünün dünyanın en iyi 10 kahvaltısından biri olduğuna işaret ediliyor.

Lezzetleri 5 duyuyla birleştirmeyi hedefleyen GoTurkey'de, 7 bölgeye ait lezzetler, buralarda gezilip, görülecek yerler, fark edilebilecek kokulara ilişkin tavsiyelere de yer veriliyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum