Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kuralları hiçe saydılar! Uludağ'daki otellerde eğlence partileri

Önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da bulunan pek çok otelde geçtiğimiz hafta sonu sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat edilmeden yapılan eğlence partileri tepki çekti.

Reklam
Kuralları hiçe saydılar! Uludağ'daki otellerde eğlence partileri
25 Ocak 2021 - 22:41
Reklam
Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da, okullarında tatile girmesiyle birlikte geçtiğimiz hafta sonu otellerdeki doluluk oranı yüzde 100’e yaklaştı.

Uludağ'daki otellerde konaklayan yüzlerce yerli ve yabancı turist sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu.

Gündüz karların üstünde kayanlar pistlerde yoğunluk oluştururken, akşam da maske ve mesafe kuralına uyulmadan otellerde düzenlenen eğlence görüntüleri tepki çekti.


Farklı otellerde düzenlenen eğlencelerde, koronavirüs kısıtlama kuralları arasında yer alan maske ile sosyal mesafeye aldırılmadığı dikkat çekerken bir çok otelde müzik eşliğinde kalabalık grupların geç saatlere kadar eğlendiği gözlendi.


Uludağ’da tatil yapanların eğlence ve kayak pistlerindeki görüntülerinin yayınlanması üzerine sosyal medya kullanıcısı pek çok vatandaş, duruma tepki gösterirken koronavirüs kısıtlama kararlarına eşit olarak uyulması gerektiğini ifade ettiler.


Geçtiğimiz hafta Uludağ oteller bölgesindeki bir otelde kalan 10 kişilik müşteri grubunun terasta, müzik eşliğinde sosyal mesafe ile maske kuralına uymadan eğlenmeleri üzerine otel işletmecisine ve eğlenen gruba maske takmamak ve sosyal mesafeye uymamaktan toplam 76 bin 380 TL para cezası uygulanmıştı

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum