Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kuşadası Merry Hotel icradan satışa çıktı! İşte fiyatı

Kuşadası İcra Dairesi; Davutlar Mahallesi, Alaçay Mevkii, 441 Ada 1 Parselde de kayıtlı 1.878,34 m2 ana taşınmaz yüzölçümlü bir zemin dört normal katlı otelin satılacağını duyurdu.

  • Reklam
Kuşadası Merry Hotel icradan satışa çıktı! İşte fiyatı
07 Şubat 2022 - 10:37
Reklam
Kuşadası İcra Dairesi tarafından verilen ilanda satışa konu otelin kendisine ait özel plajı olmadığı, halk plajına 500 metre kadar yürüyüş mesafesinde olduğu belirtildi.

Toplam 113 odadan oluşan ve sofa-bed (kanepe) tipi yataklar da dahil olmak üzere tam dolu kapasite kullanımı ile 276 kişilik konaklama imkanı sağlayan Merry Hotel'deki odalardan 20 adedinin suit olduğunun belirtildiği ilanda otelle ilgili olarak şu bilgilere yer verildi:


''Odaların tamamı klima sistemine sahiptir. Otel düşük sezonda yarım pansiyon, sezonda ise herşey dahil sistemi ile hizmet vermektedir. Bu hizmeti sağlayacak donanım ve fiziki koşullara sahiptir. Otel Turizm Bakanlığınca verilen yıldız sınıflamasına dahil değildir. Belediyece verilen iş yeri ruhsatı ile faaliyet göstermektedir. Tesis ana karayolu arteri üzerinde değildir, ancak tatil amaçlı birkaç otelin de bulunduğu lokasyonda konumlandığı için dijital pazarlama imkanları ile pazara sunulması mümkündür. Kapı müşterisi olarak adlandırılan doğrudan tesise gelen müşteri edinme imkanı kısıtlıdır.''


Otelin halen faal olmayıp, son iki sezonda da açılmadığı bilgisinin paylaşıldığı Kuşadası İcra Dairesi tarafından verilen ilanda otelin bilirkişi raporu şu şekilde paylaşıldı:


''Açık olduğu sezonlarda dijital pazarlama yöntemleri kapsamında konaklama pazarında önemli rolü olan ve tesislerde doluluğu sağlayan online pazarlama ve rezervasyon sistemlerinin pek çoğunda tesisisin tanıtıldığı ve hizmet satışına sunulduğu açık kaynak araştırmasında görülmektedir. Açık olduğu dönemde tesisin bölgesel turizm dönemine uygun olarak 01 Mayıs ve 31 Ekim tarihleri arasında hizmette bulunduğu anlaşılmıştır. bu altı aylık dönemden Haziran, Temmuz, Ağustos aylarının yüksek sezon, (ortalama yüzde 80 doluluk), kalan üç ayın ise sezon (ortalama yüzde 30 doluluk) olarak hizmet sunabileceği değerlendirilmektedir. Tesisin diğer aylarda kapalı olduğu değerlendirilerek hesaplamaya dahil edilmemiştir. Tesis tam dolu kapasite 278 kişi olsa da, ücrete tabi olmayan çocuk konuklar göz önüne alındığında ücrete tabi konaklayan müşteri sayısı ortalama 200 kişi olarak hesaplamaya esas alınacaktır.''

Pazarlama kanallarında emsal otellerde 2021 yılı yaz dönemi herşey dahil uygulamasında ortalama yüksek sezon kişi başı fiyatlandırmanın 250 TL kadar olduğu, yarım pansiyon uygulaması ile sezon fiyatının ise kişi başı 160 TL kadar olarak temel alınarak yapılan hesaplamada tesisin yüksek sezonda gelirinin yaklaşık 3.600.000,00 TL, sezon gelirinin ise yaklaşık 864.000,00 TL olacağı, toplam cirosunun yıllık 4.464.000 TL olacağının değerlendirildiği ilanda Cengiz Topel Caddesi No: 223 Davutlar Kuşadası'nda ki Merry Hotel için 22.365.000 TL muhammen bedel belirlenirken otelin ilk satış ihalesi  29/03/2022 günü 14:00 - 14:10 arasında ikinci satış ihalesi ise 26/04/2022 günü 14:00 - 14:10 arasında İkiçeşmelik Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı No: 35/8 Otogar İçi Kuşadası Aydın adresinde yapılacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum