• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Titanic Mardan Palace'a icra şoku! Satışa çıkarıldı

Antalya’da dünyaca ünlü isimlerin açılışına katıldığı Titanic Hotels tarafından kiralanan Mardan Palace’ın spor kompleksi ve yüzlerce apart dairesi icradan satışa çıktı.

  • Reklam
Titanic Mardan Palace'a icra şoku! Satışa çıkarıldı
01 Şubat 2022 - 08:18
Reklam
Reklam
İstanbul İcra İflas Müdürlüğü’nün yürüttüğü tasfiye sürecindeki mart ayında yapılacak ilk ihalede tesislerin icra bedeli 178 milyon lira olarak belirlendi.

Antalya’nın Aksu ilçesi Kundu mahallesinde bulunan Azeri asıllı Rus iş insanı Telman İsmailov’un 1.4 milyar dolarlık yatırımla açtığı ve Titatic Hotels tarafından 2018 yılında kiralanan Mardan Palece’nin spor tesisleri ve yüzlerce apart dairesi icraya düştü. Açılışının ardından mali sıkıntılara düşen 7 yıldızlı otelin satışının ardından Mardan Spor Kompleksi için icradan satışı ihalesi ile alıcı aranıyor.


Selman İsmailov’un oğlu Sarkhan İsmailov’un da yönetiminde olduğu 220 milyon TL sermayeli Ast İnşaat Turizm Taahhüt AŞ şirketi için mahkeme 19 Eylül 2018’de iflas kararı verdi. İstanbul Anadolu 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin verdiği iflas kararı sonrası şirketin tasfiye sürecine geçildi. İcra İflas Müdürlüğü’nün yürüttüğü tasfiye sürecinde, şirkete ait varlıklar bir bir icradan satılıyor.


Geçtiğimiz yıl çıkan orman yangınları sonrasında Titanic Deluxe Bodrum ile gündeme gelen Titanic Hotels tarafından kiralanan Antalya Kundu’da bulunan Mardan Palace 2009’da kapılarını açarken, dünyaca ünlü isimler Mariah Carey, Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci, Tom Jones’la birlikte Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev törene katılmıştı. Mardan Palace’ın içinde Mardan Spor Kompleksi de yer alıyordu. Komplekste UEFA standartlarına sahip futbol sahaları, yarı olimpik yüzme havuzları, Sinema ve bowling salonları yanı sıra 300’e yakın apart dairesi ile 7 ayrı arsa yer alıyor. Söz konusu kompleks toplamda 103 dönümden oluşuyordu.


Anılan kompleksteki varlıkları iki ayrı taşınmaz grubu olarak belirleyen İstanbul İcra İflas Müdürlüğü, anılan varlıklar için ihaleyi aynı gün içinde yapılacak. İlk taşınmaz grubu için 89 milyon 764 bin TL bedel belirlenirken ikinci taşınmaz grubu için 89 milyon liralık bir bedel belirlendi. İcradan satış ihaleleri belirlenen bedelin yüzde 50’si üzerinden satışa çıkıyor. Bir başka ifade ile 178 milyon lirayı aşan bir değere sahip olan iki ayrı taşınmaz grubu yarı fiyatına alınabilecek. Söz konusu ihale 16 Mart’ta İstanbul Anadolu Adliyesi’nde yapılacak.

Dünyaca ünlü Mardan Palace Hotel'i alacakları karşılığında haciz yoluyla devralan Halkbank, 2018 yılında tesisi 10 yıllığına Titanic Hotels grubuna kiralamıştı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum