Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Laleli Taş Han'ı otele dönüştürüyorlar! Konaklama fiyatları İstanbul ortalamasının 3 katı olacak

Muhteşem Yüzyıl, Binbir Gece gibi birçok dizi ve filme ev sahipliği yapan, İstanbul’un en eski hanlarından biri olan Laleli Taş Han otele dönüştürülüyor.

Laleli Taş Han'ı otele dönüştürüyorlar! Konaklama fiyatları İstanbul ortalamasının 3 katı olacak
07 Eylül 2021 - 07:54
Reklam
Gayrimenkulün yanı sıra turizm alanında da bir çok yatırımı bulunan grup İstanbul'un en eski hanlarından biri olarak bilinen, 1763 yılında 3. Mustafa tarafından inşa edilen Laleli Taş Han’ı otele dönüştürüyor.

Muhteşem Yüzyıl, Binbir Gece gibi birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan ve 100 milyon liralık yatırımla, orijinaline sadık bir şekilde restore edilecek olan tarihi hanın hem iyi derecede korunmuş olması hem de bu yaşı itibariyle, İstanbul’un en özel tarihi otellerinden biri olacağını belirten Keten Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Keten, iki avlusu olan hanın uzun zamandır atıl bir şekilde beklediğini, grup olarak restorasyon yatırımları karşılığında oteli uzun dönemli olarak kiraladıklarını ve otelin 1 yıl içinde müşterilerini ağırlamasını hedeflediklerini söyledi. 6 bin metrekarelik hanı 59 odalı bir otel olarak üst segment kitleye hizmet verecek şekilde planladıklarını söyleyen Keten şöyle devam etti:


''Gecelik konaklama fiyatını, İstanbul ortalamasının 3 katı olarak düşündüğümüz otelde ağırlıkla Kuzey Avrupa ve Amerikalı turistleri ağırlamayı hedefliyoruz. Hanın avlularından birini kültür sanat mekanı olarak değerlendireceğiz. Bu konuda girişimlerimiz ve hazırlıklarımız sürüyor. İstanbul’da ilk otelimiz olan Keten Suites Taksim’i, 2015 yılında Şişli Elmadağ Caddesi üzerinde açtık. Apart otelimizde 87 oda ve 400 yatak yer alıyor. Turizm tarafından memnun kaldık. Pandemide ise planladığımız karlardan uzak olsak da zararına kapatmadık. O yüzden ikinci yatırımı devreye aldık. 100 milyon liralık bir yatırımla tamamlanacak olan Laleli’deki Taş Han’la birlikte İstanbul’daki yatak sayımız 500’e ulaşacak. Üçüncü bir otel projemiz daha var. Taksim bölgesinde yer alacak projemize bu yıl sonu ya da gelecek yılın başında başlamayı düşünüyoruz. Hayata geçireceğimiz bu otel projesiyle son dönemde artan büyük oda talebine cevap vermek için 25 stüdyo daireye yer vereceğiz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum