Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Mahmut Tanal'dan Bakan Ersoy'a sert tepki! Abesle iştigaldir

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a ''Akçakoca'nın kıyı bandı yoktur demesi abesle iştigaldir." ifadelerini kullandı.

Mahmut Tanal'dan Bakan Ersoy'a sert tepki! Abesle iştigaldir
12 Aralık 2019 - 15:02
Reklam

CHP İstanbul Milletvekili  Mahmut Tanal, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a ''Akçakoca'nın kıyı bandı yoktur demesi abesle iştigaldir." ifadelerini kullandı.

 

CHP İstanbul Milletvekili  Mahmut Tanal, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un bütçe görüşmelerinde "Kıyı şeridi olan, turizm bölgesi belediye ve illerde atık su arıtma tesislerini biz yapıyoruz" dediğini aktararak, kendisinin "Düzce Akçakoca'nın atık su arıtma tesisini yapacak mısınız?" sorusuna ise "Düzce ili turizm alanı değil, kıyı bandı yok" yanıtını verdiğini anlattı.

 

Düzce'nin görülmeye değer bir cennet olduğunu dile getiren Tanal, "Sayın Bakan'ın Düzce'yi turizm kenti saymamasının nedeni acaba kendisine ait turistik tesisler olmamasından mı kaynaklanıyor? Kriteri nedir?" diye sordu.

 

Düzce haritasını basın mensuplarına gösteren Tanal, "Ya Bakan Karadeniz'i deniz saymıyor. Karadeniz'i deniz saysa Akçakoca'nın kıyı bandı var. Akçakoca'nın kıyı bandı yoktur demesi abesle iştigaldir." ifadelerini kullandı.

 

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan Düzce ve Akçakoca'yı anlatan kitapçıkları Bakan Ersoy'a göndereceklerini söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Tanal, Düzce'nin bir turizm kenti olduğunu kaydetti. Tanal, "Düzce'nin denizi, güneşi, kumu, plajı, kışın kayak yapma imkanı, müzeleri var mı? Var." şeklinde konuştu.

 

Tanal, Bakan Ersoy'a "Köstek olmayın destek olun, Düzce'yi daha yukarılara taşıyalım." çağrısında bulunarak, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün bu duruma karşı çıkması gerektiğini savundu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum