Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Marmaris oteller bölgesinde yangın! Oteller tahliye ediliyor

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Marmaris İçmeler karayolu üzerindeki Armutalan Mahallesi, Siteler mevkiinin üst kısımlarındaki kızılçam ağaçları ile kaplı ormanlık alanda yangın çıktı

Reklam
Marmaris oteller bölgesinde yangın! Oteller tahliye ediliyor
29 Temmuz 2021 - 14:46
Reklam
Tek noktadan başlayan ve rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılan, yerleşim yeri ve otellere 100 metre mesafedeki yangına, 1 helikopker, 7 arazöz, su tankerleri ile çok sayıda orman işçisi sevk edildi.

Yangının yerleşim yerlerine yakın olmasından dolayı bölgedeki otel ve sitelerde de önlem alındı. Alevlerin yaklaştığı bazı otellerde konaklayan yerli ve yabancı turistlerin tahliye edildiği öğrenildi.

Bölgeye çok sayıda orman ekibi ve helikopter sevk edilirken yangına karadan ve havadan müdahale sürüyor. Ekipler bir anda büyüyen yangın karşısında alevleri söndürmek için yoğun çaba sarf ederken, çalışmalara vatandaşlar da destek veriyor.

Marmaris'teki orman yangını ile mücadele çalışmalarına personel ve araçların yanı sıra bir insansız hava aracı (İHA) ile destek verildiğini açıklayan Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler eyer verildi:

''Marmaris'te çıkan orman yangınına yönelik söndürme çalışmalarına, gelen talep üzerine Deniz Kuvvetleri'mize ait tanker, arazöz, keşif aracı ve personelin yanı sıra bir İHA ile destek sağlanmaktadır.''


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum