Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Marmaris Turunç bölgesindeki otelde patlama! Ölü ve yaralılar var iddiası

Muğla'nın Marmaris ilçesinde günlerdir devam eden orman yangınları, Turunç beldesine sıçradı.

  • Reklam
Marmaris Turunç bölgesindeki otelde patlama! Ölü ve yaralılar var iddiası
01 Ağustos 2021 - 15:11
Reklam
Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Turunç beldesine sıçrayan yangında bir otelde patlama gerçekleşti.

Beldede zorunlu tahliye anonsları yapılmaya devam ederken çıkan patlama ile birlikte sosyal medya üzerinden ''Marmaris Otel patlaması son dakika ölü ve yaralı var mı? Marmaris'te patlama hangi otelde oldu?" sorularına yanıt aranıyor.


Konuya ilişkin yapılan son açıklamaların detayları şu şekilde...


Yüzlerce tatilcinin konakladığı, Turunç Koyu'nun içinde butik ve villa konsepti ile hizmet veren Alya Otel'de patlama yaşanmasının ardından, bir sosyal medya kullanıcısı tarafından yapılan paylaşımda patlamada hayatını kaybedenlerin olduğu iddia edilirken otelin tahliye edildiği belirtiliyor.


İbrahim Uzun isimli sosyal medya kullanıcısı paylaşımında ''An itibarı ile yangın Turunç köy içine ulaştı. Marmaris Turunç'ta Alya Otel mevkiinde, teyide muhtaç olmakla beraber bir görevlinin alevlerin arasında öldüğü iddiaları var. Turunç girişinde Alya Otel'de patlama olmuş ölüler var. Yol kapandı ve denizden tahliye ediliyor.'' ifadelerini kullandı.

Yerel kaynaklar, otelin yangınlar nedeniyle 2 gün önce tahliye edildiği bilgisini verirken, patlamada otelde kalan çalışanların yaralandığı belirtildi. Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınının 4’üncü gününde, Orhaniye ve Hisarönü mahallerinde younlaşan alevlere havadan ve karadan müdahale sürüyor.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum