Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Marmaris yine alevlere teslim oldu! Tahliyeler başladı

Dün akşam saatlerinde Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Marmaris'te çıkan yangına müdahale sürüyor.

  • Reklam
Marmaris yine alevlere teslim oldu! Tahliyeler başladı
22 Haziran 2022 - 06:59
Reklam
Havanın aydınlanmasıyla 14 uçak ve 20 helikopter alevlere havadan müdahale ederken alevlerin öğle saatlerinde Değirmenyanı Mahallesi’nde yerleşim merkezlerine yaklaşması sonrasında ekipler alevlerin önünü kesmek için çalışıyor.

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü Mahallesi’nde dün akşam saat 20.00'de başlayan yangın sürerken Bördübet mahallesinde başlayan ve bir ucu Hisarönü körfezi, diğer ucu Değirmenyanı mahallesine kadar ulaşan yoğun duman nedeniyle görüntü mesafesi azaldı. Sabah saatlerinde havadan helikopter ve uçaklarla müdahalenin başlamasıyla bazı bölgelerde önü kesilen alevler öğle saatlerinde Değirmenyanı Mahallesi'nde yerleşim merkezlerine yaklaşırken alevlerin daha fazla ilerlememesi için iş makineleri ile yangın şeritleri açılarak bölgeye çok sayıda arazöz ve yangın söndürme işçisi sevk edildi.


Değirmenyanı Ahmediye Sokak üzerinde bulunan 20 evde eşyalar; jandarma, Tarım Orman İl Müdürlüğü, AFAD, Kızılay ve yerel yönetimlerin katkıları ile tek tek alınarak güvenli bölgeye gönderilmek üzere araçlara bindirilken bölgede 20 konutta oturan 68 vatandaş, 13 büyükbaş, 18 küçükbaş ve 2 araç, araçlara bindirilerek iç kesimlerdeki güvenli bölgelere tahliyesi gerçekleştirildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay yangının yüzde 90 sabotaj olduğunu yangının üç ayrı noktada birden eş zamanlı başladığını belirtirken sabaha karşı bir açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ''Şu anda yerleşim yerleri ile yangının arasında 3.5-4 kilometrelik bir mesafe var. Yangının başladığı andan itibaren kontrol altına almaya yönelik yol açma çalışmaları da orman ekiplerimiz tarafından yürütülüyor.'' ifadelerini kullandı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum