Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Masalarda 'Sosyal medyada paylaşmayın' yazan lüks otelde yılbaşı eğlencesi!

Yılbaşında yürürlükte olan Covid-19 kısıtlamalarını ihlal ederek lüks otelde parti düzenleyen 126 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Reklam
Masalarda 'Sosyal medyada paylaşmayın' yazan lüks otelde yılbaşı eğlencesi!
02 Ocak 2021 - 07:37
Reklam

Lüks bir otelde yapılan ve masalara otel işletmecisi tarafından 'mevcut durum göz önüne alınarak sosyal medyada fotoğraf ve video paylaşılmaması' uyarısı yazılmasına rağmen sosyal medyada hızla yayılan görüntüler büyük tepki çekti.

İtalya’da Brescia kentine bağlı Padenghe sul Garda kasabasındaki lüks otelde yapılan yılbaşı partisinde bazı katılımcılar parti görüntülerini sosyal medya platformu Instagram’da paylaşınca katılımcılara ve işletmeye ceza yağdı.


Olayın ardından Valtenesi Karakolu komiseri Massimo Landi, tesisteki 126 kişinin en az 400 Euro para cezasına çarptırılacağını ve otel işletmesi hakkında soruşturma başlatılacağını duyurdu.


Kısıtlama ve yasakalar rağmen yılbaşı eğlencesi düzenleyen otelin yöneticisi Ivan Favilli kendini, ''Konuklarımız için akşama kadar uzun süren bir öğle yemeği düzenledik ancak bazıları birkaç bardaktan dolayı çok ileri gitti'' diyerek kendisini savunsa da ceza yemeten kurtulamadı.


Otellerde sadece özel odalarda kutlama yapılmasına izin verilen İtalya'da bu kuralı ihlal etmelerinin yanı sıra maske takmadıkları ve sosyal mesafe kuralına uymadıkları görülen 126 otel misafirine 400 ila 1000 Euro arasında ceza kesildi.


İtalya İçişleri Bakanlığı, yılbaşı gecesinde Covid-19 kısıtlamaları hakkında 64 bin 855 kontrol yapıldığını, 1 bin 347 kişiye ceza kesildiğini ve 16 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığını açıklamıştı. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum