Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Melih Gökçek'in Ankara ve Ankara turizmine attığı en büyük kazık! Ankapark

Melih Gökçek'in Ankara’ya yılda 10 milyon turist getirecek dediği ve son açıklanan rakamlara göre 801 milyon dolar harcandığı ortaya çıkan Ankapark projesi çürümeye devam ediyor.

  • Reklam
Melih Gökçek'in Ankara ve Ankara turizmine attığı en büyük kazık! Ankapark
12 Eylül 2021 - 15:11
Reklam
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda otururken Melih Gökçek tarafından hayata geçirilen Ankapark Projesi tartışmalara konu olmaya devam ederken yapılan son seçimlerde koltuğa oturan Mansur Yavaş'ın yaptığı son açıklamalarla toplam maliyeti 801 milyon dolar olarak duyurulan Ankapark projesi ne yazık ki belediye ile işletmeciler arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeni ile kapalı kalmaya ve çürümeye devam ediyor.

2019 senesinde büyük umutlarla açılan ancak 8 ay sonra kapısına kilit vurulan Ankapark çürümeye terk edildi ve dev bir hurdalığa dönüştü. Ankara'nın yeni turizm cenneti olmasını sağlamak umudu ile yapılan Ankapark 2019 senesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı görkemli bir törenle kapılarını ziyaretçilerine açmış aradan geçen 8 aylık sürenin sonunda ne yazık ki dev park kapatılmıştı. Melih Gökçek tarafından yıllık 10 milyon turistin geleceği beklentisi ile yapılan dev park işletmeci ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeni ile kapatılırken koronavirüs salgını nedeni ile gelen kısıtlama kararları, ücretlerin yüksekliği nedeni ile beklenen ziyaretçilerin gelmemesi üzerine park ilk olarak elektrik kesintisi ile gündeme gelmiş, esnafın başlattığı haciz ve maaşını alamayan işçilerin grev kararları ile manşetlere taşınmıştı.


13 Eylül 2021 günü yapılacak olan son duruşma ile parkın adeta kaderi belirlenecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Ankapark'ı geri almak için teminat miktarını mahkemenin belirleyeceği şekilde geri almaya hazır olduğu belirtilirken son 3 ayda parkta 21 hırsızlık girişimi yaşandığı belirtiliyor. Başkentin göbeğinde yer alan ve 801 milyon dolara yapıldığı iddia edilen Ankapark'ın hurda yığını haline dönüştüğü belirtilirken parkın acil olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesi isteniyor. Dev parkın işletmecisi tarafından Nisan ayında yapılması gereken 26 milyon 400 bin liralık ödemenin yapılmaması üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından parkın tahliyesi için dava açılmış, parkın 30 gün içinde tahliye edilmesi istenirken şirketin karşı dava açması ile süreç ne yazık ki uzamış ve bir çözü bulunamamıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum