Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Mührü kırıp müşteri almışlar! Didim'deki ruhsatsız Maril Otel ikinci kez mühürlendi

Aydın'ın Didim ilçesinde kamuoyu tarafından ikiz kuleler olarak bilinen ve daha önce kaçak yapı dolayısıyla mühürleme işlemi yapılan Maril Otel'de mühür fekti yapılarak müşteri alındığı tespit edildi.

  • Reklam
Mührü kırıp müşteri almışlar! Didim'deki ruhsatsız Maril Otel ikinci kez mühürlendi
09 Temmuz 2021 - 10:04
Reklam
Aydın'ın Didim ilçe Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın beyzbol sopalı saldırıya uğraması olayının odağındaki, geçtiğimiz aylarda bazı kısımlarının kaçak olması sebebiyle Didim Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından mühürleme işlemi yapılan Maril Resort Hotel bu kez işletme belgesinin olmamasından dolayı ikinci kez mühürlendi.

İşletme belgesinin (ruhsat) olmamasından dolayı Didim Belediyesi'nce yapılan tebligat, otel sahibinin Aydın 1. İdare Mahkemesi'ne yürütmeyi durdurma kararı aldırmasından sonra ertelenmiş, Didim Belediyesi'nin yürütmeyi durdurma kararının itiraz etmesinin ardından otelin boşatılması ve faaliyetini durdurması amacıyla alınan son kararın tebliğ edilmesi ve süresinin dolmasının ardından otelde 14 Haziran 2021 tarihinde mühürleme işlemi yapılmıştı.


Aradan geçen sürede otel yetkililerinin mühür fekti yaparak oteli yeniden açtıkları ve müşteri kabul ettikleri tespit edilirken ikinci kez otele gelen Didim Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Murat Hacıfettahoğlu ile birlikte zabıta ekipleri işlem yaptı. İşlemler esnasında Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Çevik Kuvvet polisi de otel çevresinde güvenlik tedbiri aldı.


Otelde konaklayan müşteriler yaşanılan durum karşısında olan biteni anlamaya çalışırken, mühürleme işleminin sürdüğü sırada bazı müşterilerin de otelin diğer kapılarından içeriye alındığı görüldü. Zabıta ekipleri tarafından otelin belirlenen giriş kapıları ile garaj kapıları mühürlenirken resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından belediye ekiplerince hazırlanan tutanağın otel yetkililerince imzalanması sırasında taraflar arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum